לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה

המוסד לביטוח לאומי הוא הגוף האמון על תשלומי פיצויים או גמלאות לנפגעי תאונות עבודה. עם זאת, עבור ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה היא הפעולה הראשונה והחשובה ביותר, בדרך להכרה בעובד כנפגע תאונת עבודה. ככל שהמסמכים יישלחו מהר יותר, וככל שהם יהיו מפורטים יותר ומדויקים, כך המענה לעובד שנפגע יהיה מהיר, איכותי ומקיף יותר. בשורות להלן נרחיב את היריעה בנושא חשוב זה. 

 

ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה אילו מסמכים רלוונטיים יש לשלוח

אמרה נפוצה בקרב מי שעוסקים בנושא ביטוחים, אומרת שההצלחה הגדולה נמצאת בפרטים הקטנים, ואכן, תביעה לפיצויים ותשלום כספים בגין תאונת עבודה, שיכולים להסתכם גם בעשרות אלפי שקלים, מצליחה בעקבות מילוי נכון והקפדה על הפרטים הקטנים ביותר, במילוי הטפסים השונים.

אמירה זו תקפה לכלל המסמכים הנדרשים לצורך קבלת התשלומים מהמוסד לביטוח לאומי, שהם כדלקמן:

  1. תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה: מספר הטופס באתר הביטוח הלאומי הוא 211. הטופס הזה הוא טופס בסיסי, שאותו יש למלא על מנת לתבוע את הכספים המגיעים למי שנפגע בתאונת עבודה. בטפס הזה מורכב מתשעה עמודים, באשר בתחילת הטופס מצוינים גם מסמכים שונים שיש לצרף לתביעה. לא את כל הטפסים חובה לצרף, אם ממלא הטופס איננו נדרש להם. לדוגמה – טפסים המתייחסים לעובדים זרים, מתנדבים או טפסים המתייחסים לתאונת דרכים, אם היתה חלק מהגדרת תאונת העבודה. בשאר העמודים יש עמודות שונות שכל אחת מהן חייבת להיות ממולאת בצורה מדויקת. יש מקרים שבהם יש בחירה במשבצת אחת מבין כמה, ויש מקרים שבהם יש למלא פרטים מדויקים. את הטופס אפשר למלא באופן מקוון, ואפשר גם להוריד את הטופס למלא ולשלוח אותו באתר הביטוח הלאומי בו בכל דרך אחרת כמצוין על גבי הטופס.
  2. מסמכים מצורפים: כאמור, לא כל המסמכים המצוינים בטופס חייבים להיות מצורפים. עם זאת, חשוב לציין את דו"ח התאונה, טפסים רפואיים וטפסים אחרים שהם חיוניים להצלחת הבקשה וקבלת הכספים המגיעים.

 

כיצד יגיב ביטוח לאומי על שליחת מסמכי תאונת עבודה שחסרים בהם פרטים?

חשוב לציין שכל טעות או חוסר הן במילוי הטופס והן במסמכים הנדרשים, עלולים לגרום לדחייה במועד קבלת הכספים, או במקרים מסוימים גם לדחיית התביעה. על מנת לוודא שהטופס מולא כהלכה וצורפו אליו כל המסמכים הרלוונטיים, כדאי להתייעץ בעורך דין המתמחה בנושא תאונות עבודה. עורך הדין מכיר הן את טפס התביעה והן את הטפסים המצורפים על בורים, ויכול למנוע טעויות בפרטים הקטנים שעלולות לעכב את התביעה.

 

אופן המילוי והשליחה של הטפסים לביטוח הלאומי בעקבות תאונת עבודה

כשמביטים לעומק בנושא ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה מגלים שיש יותר מאשר דרך אחת למילוי הטפסים ולשליחה שלהם. מי שמתמצא ברזי המרשתת (אינטרנט) יכול למלא את הטפסים באופן מקוון, באתר הביטוח הלאומי ישירות. מי עושה זאת באמצעות עורך דין, יכול למלא את הטפסים בנוכחות עורך הדין, שילווה את התהליך וימנע טעויות קריטיות ובכלל. דרכים נוספו למילוי הן מילוי ידני, ולאחר מכן בקירה ושליחת הטופס במייל או שליחת הטופס באמצעות הדואר. עם זאת, חשוב להדגיש ששתי הדרכים האחרונות מאטות את התהליך, בעיקר משלוח באמצעות הדואר, שמגביר את הסיכון לאובדן הטופס ועיכובים מיותרים.

 

ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה – סיכום

אם נפגעתם בזמן העבודה ויש לכם צורך להגיש תביעה לקבלת קצבת נכות מעבודה או קצבת נכות כללית למוסד לביטוח לאומי או כל גוף מבטח אחר, חשוב לדעת כי הגשת בקשה באמצעות עורך דין תאונות עבודה עשויה לזרז את התהליך במידה ניכרת. עורך הדין יפעל להשגת כלל המסמכים הנוגעים להגשת תביעתכם ויבחן את סיכויי הבקשה להתקבל.
כמו כן הוא יוודא שכל המסמכים המבוקשים קיימים, כדי למנוע את דחיית התביעה בגלל עניין פרוצדורלי. בהמשך, עורך הדין יפעל להשגת התוצאות הטובות ביותר עבור המבוטח.

למידע נוסף על המסמכים הנחוצים להגשת תביעת תאונת עבודה – פנו כעת אל משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש ונסייע לכם.

ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה

במקומות עבודה מסודרים,, מי ששולח את המסמכים ומתחיל את התהליך אל מול המוסד לביטוח לאומי הוא מקום העבודה עצמו – שבה אומר מחלקת משאבי אנוש. עם זאת, יש מקרים שבהם העובד עצמו נאלץ להגיש מסמכים שונים ולטפל בתביעה, לרוב בסיוע פעיל של עורך דין מיומן המתמחה בנושא תאונות עבודה.

קיימים שלושה סוגים של אירועים, שכל אחד מהם עשוי להיות מוגדר תאונת עבודה. הסוג הראשון הוא תאונה חד פעמים – אירוע התרחש בזמן העבודה ובו העובד נפגע. אירוע שני הוא מחלת מקצוע – פגיעה שמתרחשת עקב אופי הפעולה של העובד. אירוע שלישי הוא חשיפה לחומרים מסוכנים, שההשפעה המצטברת שלהם מהווה פגיעה בעובד ולפיכך היא מוגדרת כתאונת עבודה.

הגוף הראשי האמור לתת מענה לנפגעי תאונות עבודה הוא המוסד לביטוח לאומי. לפיכך מחייב ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה מוקדם ככל האפשר אחרי הפגיעה. גורמים אפשריים נוספים שאמורים לפצות את המבוטח ה ביטוחים פרטיים, במידה וקיימים עבור המבוטח. בנוסף, קרן הפנסיה של העובד אמורה לשלם לפחות 25% מהשכר של העובד שנפגע.

בדרך כלל נהוג לומר שתביעת תאונת עבודה תוגש סמוך ככל האפשר למועד הפגיעה. עם זאת, בהחלט מובן אם המבוטח הגיש בקשה באיחור מסוים. יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי הגשת בקשה לקבלת דמי פגיעה מתאונת עבודה באיחור של יותר משנה, עלולה לפגוע בקבלת התשלום או אף לגרום לדחייה מוחלטת של התביעה.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
Picture of עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן