לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

עורך דין תאונות אישיות

 

עורך דין תאונות אישיות – גם האדם הזהיר ביותר עלול להיפגע בנסיבות כאלה ואחרות. על-מנת שלנזק הפיזי לא יתלווה נזק כלכלי מציעות חברות הביטוח פוליסות תאונות אישיות – אבל ברגע האמת, כשמגיע הזמן לממש את הזכאות לפיצוי, ישנם לא מעט מקרים שבהם חברת הביטוח מנסה למצוא מסלול התחמקות ממילוי המחויבות הבסיסית שלה ללקוחותיה. משרד עורכי הדין אימבר גולן פרטוש אמון על התנהלות מושכלת מול חברות אלה, כולל פנייה לערכאות שיפוטיות במידת הצורך, עד למיצוי מלא של זכויות האדם שנפגע בתאונה וזקוק לעזרה.

 

אילו מקרים מכסה ביטוח תאונות אישיות?

לישראלים רבים יש ביטוח תאונות אישיות – חלקם רכשו פוליסה ייעודית, אצל אחרים זהו מרכיב בתוך ביטוח רחב יותר (למשל ביטוח מבנה) ובמקרים רבים הביטוח הוא מכוח החוק (למשל כל התלמידים בארץ מבוטחים אוטומטית, והביטוח תקף 24/7 כך שגם אם התאונה התרחשה מחוץ לכתליי בית הספר עדיין ישנה זכאות לפיצוי).

ההגדרה המקובלת של "תאונה" היא חבלה פיזית עקב אירוע חד פעמי, פתאומי, כזה שלא היה ניתן לצפות אותו מראש, שנגרם ע"י גורם חיצוני. במרבית הפוליסות מודגש כי לחץ נפשי שמוביל לפגיעה לא מקנה זכאות לפיצוי וכך גם לא פגיעות זעירות שמצטברות לנזק משמעותי (במקרים אלה, אם הפגיעות התרחשו במקום העבודה, ניתן להכיר בפגיעה כמחלה תעסוקתית ולקבל גמלה מהמוסד לביטוח לאומי).

אחת הדרכים הנפוצות לניסיונות התחמקות של חברת הביטוח היא סביב ההגדרה של תאונה. עורך דין תאונות אישיות, כלומר עורך דין תאונות אישיות עם בקיאות מקצועית וניסיון בתחום ספציפי זה, יעזרו לכם להוכיח כי האירוע שהוביל לפגיעה בכם אכן עומד בתנאי ההגדרה בפוליסה שלכם.

 

כיצד נקבע גובה הפיצוי שאתם זכאים לו?

גובה הפיצוי הוא בהתאם לחומרת הפגיעה ולנזקים שנגרמו לאדם.

אם למשל כתוצאה מהתאונה נגרם שבר באיבר מסוים, הסכום שאתם זכאים לו נקבע בהתאם לאיבר הספציפי.
לדוגמה שבר ביד או ברגל – 35% מהסכום הרשום בפוליסה. שבר בצלע – 10%, שבר בעצם הזנב – 10%, שבר בעצם באצבע ביד או ברגל – 3%.

במקרה של כוויות, נלקחים בחשבון מידת החומרה והמיקום בגוף, ובהתאם ייקבעו האחוזים מתוך הסכום שמופיע בפוליסה.

אם בעקבות התאונה נדרש אשפוז, ישולם סכום כסף עבור כל יום אשפוז בניכוי תקופת ההמתנה שרשומה בפוליסה – לדוגמה 300 ש"ח ליום החל מיום האשפוז השלישי. ייתכנו גם כיסויים נוספים – למשל כיסוי הוצאות עבור אחיות פרטיות או תשלום לבית מלון עבור קרוב משפחה מדרגה ראשונה. עורך דין תאונות אישיות מיומן באיתור כל האפשרויות המופיעות בפוליסה וכך מסייע לכם לנצל אותה באופן מיטבי (בהתאם מומלץ לשמור את כל הקבלות עבור ההוצאות בגין התאונה).

במקרה של נכות לצמיתות כתוצאה מהתאונה, גובה הפיצוי הוא מכפלת אחוזי הנכות בסכום שרשום בפוליסה בסעיף ספציפי זה. באופן דומה ישנו גם סכום פיצוי ספציפי למקרים שבהם האדם הופך לסיעודי – בדרך כלל סכום חד-פעמי ולא קצבה חודשית כמו בביטוח סיעודי.

פיצוי נוסף שאתם עשויים להיות זכאים לו הוא בגין אובדן כושר עבודה, וכמו כן ייתכנו כיסויים של טיפולים פסיכולוגיים, טיפולי רפואה משלימה ואפילו החזר תשלומים למורים פרטיים לילד שאושפז.

חשוב להדגיש כי ניתן לתבוע את הפעלת ביטוח התאונות האישיות בלי קשר לזכאות לגמלות אחרות (למשל קצבת נכות) או לביטוחים אחרים שיש ברשותכם (אובדן כושר עבודה וכו').

עורך דין תאונות אישיות

 

באילו מקרים חשוב במיוחד להיעזר בשירותי עורך דין תאונות אישיות?

חברות הביטוח כאמור לא תמיד ממהרות לשלם לאדם את סכומי הכסף להם הוא זכאי בהתאם לפוליסה.

דרך אחת היא ניסיון להטיל ספק בהתרחשות התאונה. בהקשר זה כדאי לזכור שלא תמיד יש עדים לאירוע, אבל כשיש כאלה וניתן ליצור איתם קשר, עורך דין תאונות אישיות מיומן ייעזר בהם כדי להניע את חברת הביטוח לאשר את התביעה שלכם בעזרת עורך דין נזקי גוף מומחה בתחום.

דרך שנייה היא הטלת ספק בקשר שבין התאונה לנזקים שנגרמו לכם. הפתרון לכך הוא הצטיידות בחוות דעת רפואיות של מומחים בתחומם. עורכי דין עם ניסיון בתביעות תאונות אישיות מכירים רופאים רלוונטיים, וכך מקצרים עבורכם את התהליך ואת פרק הזמן עד לקבלת הכסף. חוות דעת של מומחים מבטיחות גם הכרה במלוא חומרת הפגיעה, לרבות הנכות ו/או אובדן כושר העבודה שאתם זכאים בגינם לתשלום.

במשרד עוה"ד אימבר גולן פרטוש תמצאו צוות בקיא ומחויב עם רקורד של הצלחות רבות מאוד בתביעות תאונות אישיות.

 

כללים להתנהלות נכונה מול חברת הביטוח

לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים לתאונה, לפגיעה, לאשפוז, לטיפולים בעקבות המקרה וכו'. מומלץ לוודא שכל הניירת מסודרת אצלכם, ואפילו לשמור העתקים במחשב בתיקייה ייעודית – כדי שתוכלו לשלוף ולהגיש כל מסמך שחברת הביטוח תבקש מכם בקלות ובמהירות. לבקש אישור על קבלת המסמכים שהוגשו – על-מנת למנוע מחברת הביטוח למשוך זמן בתואנה שהמסמכים "לא הגיעו". להתנהל באסרטיביות אבל לא באגרסיביות – חשוב מאוד לא להיות פאסיביים אלא לדרוש תשובות מנציגי חברת הביטוח. טיפ נוסף הוא להדגיש את הקושי שלכם ואת הצורך בכסף ולאו דווקא לצעוק / לאיים / לקלל וכו', גם אם אתם מרגישים שהחברה לא מספקת לכם שירות ברמה שאתם מצפים לה. להיעזר בעורך דין – גם עבור עורך דין תאונות אישיות הן מקרים מורכבים, ובאופן טבעי למי שאין את הבקיאות המקצועית ואת הניסיון הדרושים ישנו קושי ממשי להתנהל מול חברת הביטוח.

 

עורך דין תאונות אישיות – שאלות ותשובות

כן – ניתן להגיש תביעות מסוג זה תוך 3 שנים בלבד. בהתאם מומלץ לא להתעכב שלא לצורך עם הגשת התביעה.

על-פי חוק מכוני כושר מחויבים לבטח את כל לקוחותיהם. כדאי כמובן לוודא עוד לפני שרוכשים מנוי שהמכון מתנהל על-פי כל החוקים והתקנות.

לא בהכרח. עורך דין תאונות אישיות עם ניסיון יסייע לכם להגיש חוות דעת רפואיות שיובילו לקביעת אחוזי נכות שאכן תואמים לחומרת הפגיעה.

יש לקרוא את תנאי הפוליסה הספציפית שרכשתם. כדאי כמובן לעשות זאת במועד הרכישה של הביטוח.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

פייסבוק: facebook.com/embar.law
טלפון: 077-804-3544
מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! או חייגו למס': 077-804-3544
לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
לפוסטים נוספים בנושא
פקודת הנזיקין

  המשפט האזרחי בכללותו נחלק למספר ענפים הנוגעים ליחסים שבין שני גורמים כאשר בשני הניצים עשויים להתייצב בני אשם פרטיים, חברות, ארגונים ואפילו המדינה. דבר

קרא עוד »
תביעות נזיקין

  בית המשפט משמש כזירה לבירור מחלוקות ומענה עבור מי שסבור שנגרם לו נזק באופן בלתי צודק, במקרה שבו המזיק לכאורה מסרב לפצותו ללא מעורבות

קרא עוד »
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן