לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

עורך דין תאונות אישיות

עורך דין תאונות אישיות – גם האדם הזהיר ביותר עלול להיפגע בנסיבות כאלה ואחרות. על-מנת שלנזק הפיזי לא יתלווה נזק כלכלי מציעות חברות הביטוח פוליסות תאונות אישיות – אבל ברגע האמת, כשמגיע הזמן לממש את הזכאות לפיצוי, ישנם לא מעט מקרים שבהם חברת הביטוח מנסה למצוא מסלול התחמקות ממילוי המחויבות הבסיסית שלה ללקוחותיה. משרד עורכי הדין אימבר גולן פרטוש אמון על התנהלות מושכלת מול חברות אלה, כולל פנייה לערכאות שיפוטיות במידת הצורך, עד למיצוי מלא של זכויות האדם שנפגע בתאונה וזקוק לעזרה.

 

אילו מקרים מכסה ביטוח תאונות אישיות?

לישראלים רבים יש ביטוח תאונות אישיות – חלקם רכשו פוליסה ייעודית, אצל אחרים זהו מרכיב בתוך ביטוח רחב יותר (למשל ביטוח מבנה) ובמקרים רבים הביטוח הוא מכוח החוק (למשל כל התלמידים בארץ מבוטחים אוטומטית, והביטוח תקף 24/7 כך שגם אם התאונה התרחשה מחוץ לכתליי בית הספר עדיין ישנה זכאות לפיצוי).

ההגדרה המקובלת של "תאונה" היא חבלה פיזית עקב אירוע חד פעמי, פתאומי, כזה שלא היה ניתן לצפות אותו מראש, שנגרם ע"י גורם חיצוני. במרבית הפוליסות מודגש כי לחץ נפשי שמוביל לפגיעה לא מקנה זכאות לפיצוי וכך גם לא פגיעות זעירות שמצטברות לנזק משמעותי (במקרים אלה, אם הפגיעות התרחשו במקום העבודה, ניתן להכיר בפגיעה כמחלה תעסוקתית ולקבל גמלה מהמוסד לביטוח לאומי).

אחת הדרכים הנפוצות לניסיונות התחמקות של חברת הביטוח היא סביב ההגדרה של תאונה. עורך דין תאונות אישיות, כלומר עורך דין תאונות אישיות עם בקיאות מקצועית וניסיון בתחום ספציפי זה, יעזרו לכם להוכיח כי האירוע שהוביל לפגיעה בכם אכן עומד בתנאי ההגדרה בפוליסה שלכם.

 

כיצד נקבע גובה הפיצוי שאתם זכאים לו?

גובה הפיצוי הוא בהתאם לחומרת הפגיעה ולנזקים שנגרמו לאדם.

אם למשל כתוצאה מהתאונה נגרם שבר באיבר מסוים, הסכום שאתם זכאים לו נקבע בהתאם לאיבר הספציפי.
לדוגמה שבר ביד או ברגל – 35% מהסכום הרשום בפוליסה. שבר בצלע – 10%, שבר בעצם הזנב – 10%, שבר בעצם באצבע ביד או ברגל – 3%.

במקרה של כוויות, נלקחים בחשבון מידת החומרה והמיקום בגוף, ובהתאם ייקבעו האחוזים מתוך הסכום שמופיע בפוליסה.

אם בעקבות התאונה נדרש אשפוז, ישולם סכום כסף עבור כל יום אשפוז בניכוי תקופת ההמתנה שרשומה בפוליסה – לדוגמה 300 ש"ח ליום החל מיום האשפוז השלישי. ייתכנו גם כיסויים נוספים – למשל כיסוי הוצאות עבור אחיות פרטיות או תשלום לבית מלון עבור קרוב משפחה מדרגה ראשונה. עורך דין תאונות אישיות מיומן באיתור כל האפשרויות המופיעות בפוליסה וכך מסייע לכם לנצל אותה באופן מיטבי (בהתאם מומלץ לשמור את כל הקבלות עבור ההוצאות בגין התאונה).

במקרה של נכות לצמיתות כתוצאה מהתאונה, גובה הפיצוי הוא מכפלת אחוזי הנכות בסכום שרשום בפוליסה בסעיף ספציפי זה. באופן דומה ישנו גם סכום פיצוי ספציפי למקרים שבהם האדם הופך לסיעודי – בדרך כלל סכום חד-פעמי ולא קצבה חודשית כמו בביטוח סיעודי.

פיצוי נוסף שאתם עשויים להיות זכאים לו הוא בגין אובדן כושר עבודה, וכמו כן ייתכנו כיסויים של טיפולים פסיכולוגיים, טיפולי רפואה משלימה ואפילו החזר תשלומים למורים פרטיים לילד שאושפז.

חשוב להדגיש כי ניתן לתבוע את הפעלת ביטוח התאונות האישיות בלי קשר לזכאות לגמלות אחרות (למשל קצבת נכות) או לביטוחים אחרים שיש ברשותכם (אובדן כושר עבודה וכו').

 

באילו מקרים חשוב במיוחד להיעזר בשירותי עורך דין תאונות אישיות?

חברות הביטוח כאמור לא תמיד ממהרות לשלם לאדם את סכומי הכסף להם הוא זכאי בהתאם לפוליסה.

דרך אחת היא ניסיון להטיל ספק בהתרחשות התאונה. בהקשר זה כדאי לזכור שלא תמיד יש עדים לאירוע, אבל כשיש כאלה וניתן ליצור איתם קשר, עורך דין תאונות אישיות מיומן ייעזר בהם כדי להניע את חברת הביטוח לאשר את התביעה שלכם בעזרת עורך דין נזקי גוף מומחה בתחום.

דרך שנייה היא הטלת ספק בקשר שבין התאונה לנזקים שנגרמו לכם. הפתרון לכך הוא הצטיידות בחוות דעת רפואיות של מומחים בתחומם. עורכי דין עם ניסיון בתביעות תאונות אישיות מכירים רופאים רלוונטיים, וכך מקצרים עבורכם את התהליך ואת פרק הזמן עד לקבלת הכסף. חוות דעת של מומחים מבטיחות גם הכרה במלוא חומרת הפגיעה, לרבות הנכות ו/או אובדן כושר העבודה שאתם זכאים בגינם לתשלום.

במשרד עוה"ד אימבר גולן פרטוש תמצאו צוות בקיא ומחויב עם רקורד של הצלחות רבות מאוד בתביעות תאונות אישיות.

 

כללים להתנהלות נכונה מול חברת הביטוח

לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים לתאונה, לפגיעה, לאשפוז, לטיפולים בעקבות המקרה וכו'. מומלץ לוודא שכל הניירת מסודרת אצלכם, ואפילו לשמור העתקים במחשב בתיקייה ייעודית – כדי שתוכלו לשלוף ולהגיש כל מסמך שחברת הביטוח תבקש מכם בקלות ובמהירות. לבקש אישור על קבלת המסמכים שהוגשו – על-מנת למנוע מחברת הביטוח למשוך זמן בתואנה שהמסמכים "לא הגיעו". להתנהל באסרטיביות אבל לא באגרסיביות – חשוב מאוד לא להיות פאסיביים אלא לדרוש תשובות מנציגי חברת הביטוח. טיפ נוסף הוא להדגיש את הקושי שלכם ואת הצורך בכסף ולאו דווקא לצעוק / לאיים / לקלל וכו', גם אם אתם מרגישים שהחברה לא מספקת לכם שירות ברמה שאתם מצפים לה. להיעזר בעורך דין – גם עבור עורך דין תאונות אישיות הן מקרים מורכבים, ובאופן טבעי למי שאין את הבקיאות המקצועית ואת הניסיון הדרושים ישנו קושי ממשי להתנהל מול חברת הביטוח.

 

עורך דין תאונות אישיות – שאלות ותשובות

עורך דין תאונות אישיות

כן – ניתן להגיש תביעות מסוג זה תוך 3 שנים בלבד. בהתאם מומלץ לא להתעכב שלא לצורך עם הגשת התביעה.

על-פי חוק מכוני כושר מחויבים לבטח את כל לקוחותיהם. כדאי כמובן לוודא עוד לפני שרוכשים מנוי שהמכון מתנהל על-פי כל החוקים והתקנות.

לא בהכרח. עורך דין תאונות אישיות עם ניסיון יסייע לכם להגיש חוות דעת רפואיות שיובילו לקביעת אחוזי נכות שאכן תואמים לחומרת הפגיעה.

יש לקרוא את תנאי הפוליסה הספציפית שרכשתם. כדאי כמובן לעשות זאת במועד הרכישה של הביטוח.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין נזקי גוף
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן