לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תאונת עבודה – המדריך המלא

תאונות עבודה הן אירועים בלתי צפויים המתרחשים במהלך העבודה או כחלק מהעיסוק של העובד, באופן שמוביל לפציעות, מחלות ואף מוות במקרים מסוימים. אירועים אלו יכולים להתבטא במגוון דרכים ולהתרחש במספר סיטואציות, החל מהחלקות ונפילות ועד תקלות של מכונות המשפיעות על מפעילי המכונה. במאמר זה נסביר מהי תאונת עבודה, מהן הסיבות הנפוצות להתרחשותן של תאונות עבודה, ומה התפקיד המכריע שממלאים עורכי דין המייצגים נפגעי תאונות עבודה, בטיפול בהליך התביעה הממושך והבטחת התוצאות שיתקבלו במסגרתו.

 

מהי תאונת עבודה ומהן סיבותיה?

תאונת עבודה היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי הגורם לנזק או פגיעה בעובד בעת מילוי תפקידו. תאונות אלו יכולות לקרות בכל תעשייה או עיסוק, החל מאתרי בנייה ומפעלים ועד סביבות משרדיות. לפעמים נוטים לחשוב שתאונות עבודה הינן נחלתן הבלבדית של עובדי צווארון כחול, אולם לחלוטין אין זה כך. בנוסף לכך, תאונות עבודה יכולות לנבוע ממגוון גורמים, לרבות אמצעי בטיחות לא נאותים, ציוד לקוי, רשלנות או טעות אנוש. הבנת הגורמים לתאונות אלו חיונית למניעתן ולקידום סביבת עבודה בטוחה.

 

מהם הגורמים האפשריים לתאונות עבודה?

תאונות עבודה יכולות להיגרם ממספר רב של גורמים, וחומרתם תשתנה בהתאם למקרה ולנסיבות. חלק מהסיבות הנפוצות הללו, יכולות לכלול, בין השאר:

 • תנאי עבודה לא בטוחים: אמצעי בטיחות לא נאותים, חוסר הכשרה או הכשרה שאינה מתאימה לעיסוק הרלבנטי, וציוד בטיחות לא מספיק גורמים לסיכון גבוה יותר לתאונות במקום העבודה.
 • ציוד פגום: מכונות, כלים או ציודים פגומים עלולים להוביל לתאונות ולגרום לפציעות לעובדים. התקלה יכולה להתרחש באופן פתאומי או מתמשך אך בכל אופן אם היא גרמה לתאונה, סביר להניח שהיא לא תוקנה או שלא נעשה עליה ביקורת.
 • טעות אנוש: טעויות שנעשו על ידי עובדים או עמיתים, כגון חוסר תשומת לב, חוסר הכשרה או שיקול דעת לקוי, עלולות לגרום לתאונות.
 • החלקות, מעידות ונפילות: משטחי הליכה מסוכנים, מרצפות לא תקינות או רטיבות המשטח עלולים להוביל להחלקות, מעידות ונפילות, ולגרום לפציעות בדרגות חומרה משתנות.
 • פציעות מאמץ חוזר: חשיפה ממושכת למשימות חוזרות ונשנות (כמו למשל משימות אשר נחשפים אליהן בזמן עבודה על מכונות ייצור) או ארגונומיה לקויה עלולות להוביל לפציעות כמו למשל תסמונת התעלה הקרפלית או הפרעות שרירים ושלד אחרות.
 • חשיפה כימית: עובדים בתעשיות מסוימות עלולים להיות חשופים לכימיקלים מזיקים, מה שיוביל לבעיות בריאותיות או פציעות.

 

מה תפקידו של עורך דין תאונות עבודה במקסום זכויות הנפגע?

כאשר מתרחשת תאונת עבודה, הצעד הראשון הוא להגדיר מהי תאונת עבודה ולגשת לסיועו וייעוצו של עורך דין אשר מבין ומומחה בתחום זה. עורך דין תאונות עבודה ימלא תפקיד מכריע ומשמעותי בסיוע לעובדים שנפגעו על ידי ניסונו בתהליכי תביעה דומים, הבנת החוקים והתקנות המורכבות והבטחת קבלת פיצוי הוגן. לעורך הדין יש מספר משימות חשובות בתהליך המשפטי, ויש להבין אותם תחילה, עוד לפני החיפוש של עורך הדין המתאים ביותר.

 

קווים מנחים למציאת עורך דין תאונות עבודה איכותי

כאשר מחפשים עו"ד תאונות עבודה שילווה את נפגע העבודה בתהליך למימוש זכויותיו הביטוחיות, חשוב לוודא כי עורכי הדין שאליהם אתם פונים, ניחנים בכישורים הבאים:

 • מומחיות משפטית: עורכי דין תאונות עבודה צריכים להבין לעומק את חוקי העבודה הרלוונטיים, התקנות וחישובי התגמול הנדרשים.
 • כישורי חקירה: כדי לבנות תיק חזק, עורכי דין חייבים להיות מיומנים בחקירת נסיבות התאונה, באיסוף ראיות וראיון עדים.
 • מיומנויות של משא ומתן: עורכי דין תאונות עבודה חייבים להיות מיומנים במשא ומתן, כך שהם יוכלו לסנגר על לקוחותיהם כדי להבטיח פיצוי הוגן שיוכל לסייע לתשלום על הוצאות רפואיות, אובדן שכר ונזקים אחרים.
 • הכרת תקני התעשייה: הבנת תקני בטיחות ותקנות ספציפיים לתעשייה היא קריטית כדי להבין מי אשם ואחראי על התאונה שהתרחשה.
 • חמלה ואמפתיה: התמודדות עם השלכותיה של תאונת עבודה יכולה להיות מאתגרת רגשית עבור העובד שנפגע. עורך דין טוב לתאונות עבודה צריך להיות אמפתי ולספק תמיכה, מעבר לשאלת השאלה לגבי מהי תאונת עבודה ומרכיביה האדמיניסטרטיביים והמשפטיים.

 

מהי תאונת עבודה – סיכום

תאונות עבודה הן תקריות מצערות שיכולות להיות בעלות השלכות חמורות על האנשים שנפגעו בהן ובני משפחתם. הבנת תפקידו החיוני של עורך דין תאונות עבודה למיקסום זכויותיו של הנפגע ולהבטחה שהנפגעים יקבלו את הסיוע המשפטי הדרוש להם בתהליך התביעה מול כלל הגופים המבטחים, הינה משמעותית וחיונית מאין כמוה. על כן, הצעד הראשון שיש לבצע במקרה של תאונת עבודה היא לגשת להתייעצות מול עורך דין תאונות עבודה, כדי להבטיח את קבלת מירב הפיצויים להם אתם זכאים עקב נזקיכם.

לסיוע אישי במימוש זכויות לנפגעי תאונות עבודה – צרו קשר בהקדם עם משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש ונתאם עבורכם פגישת ייעוץ ראשונית ללא צורך בהתחייבות.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא אירוע בלתי צפוי שגורם לנזק או פגיעה בעובד במהלך עבודתו או בעיסוק אחר המשמש לפרנסתו. הסיבות השכיחות לקרות תאונות עבודה, כוללות תנאי עבודה לא בטיחותיים, תחזוקה לקויה של מכשירים בעבודה, ציוד לא תקין, טעות אנוש, החלקות, מעידות, נפילות, פציעות מאמץ חוזרות ונשנות וחשיפה לחומרים כימיים. תאונות עבודה יכולות להתרחש בכל מקום ובכל תחום עיסוק.

הבנת הגורמים לתאונות עבודה הן משמעותית וחשובות כדי לנסות למנוע תאונות פוטנציאליות עתידיות. מעבר לכך כאשר בוחנים תאונה ספציפית, לשם תביעת פיצויים חשוב להבין מיהו הגורם האחראי על התאונה ואיך ניתן לפתור את הבעיה השורשית שהתרחשה. חקירה זו תיעשה בדרך כלל על ידי עורך דין תאונות עבודה.

עורכי דין תאונות עבודה ממלאים תפקיד חיוני בסיוע לעובדים שנפגעו ולו רק מעצם היכרותם עם המערכת המשפטית והחוקים המורכבים הכלולים בה. הם מספקים מניסיונם ומומחיותם המשפטית, חוקרים את האירוע, מנהלים משא ומתן בשם הנפגע, ומבטיחים שהלקוחות יקבלו פיצוי הוגן.

משך הזמן לטיפול בתביעת פיצויים בגין פגיעה בעבודה תלוי בסוג התביעה. תביעה לדמי פגיעה מטופלת בדרך כלל בתוך 60 ימים, בעוד שתביעה הנוגעת למחלת מקצוע עשויה להימשך עד 150 ימים. משכי הזמן הללו מהווים אמת מידה כללית לקצב הטיפול בתביעות מסוגים אלה.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד תאונות עבודה, עורך דין תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן