לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

הגשת ערעור על סירוב פטור ממס הכנסה

קבלת פטור ממס הכנסה עשויה להיות מועילה מאוד עבור אנשים עם מוגבלויות רפואיות משמעותיות. אך מה קורה כאשר הבקשה לפטור נדחית? אם זה קרה לכם, חשוב שתדעו כי זוהי זכותכם לערער על ההחלטה. במדריך זה נסקור את התהליך של הגשת ערעור על סירוב פטור ממס הכנה ונכיר את הצעדים החשובים שיש לנקוט על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.

 

על האפשרות של קבלת פטור ממס הכנסה לנכה וחשיבותה הרבה

מס הכנסה הוא תשלום חובה המוטל על כל אדם המרוויח מעבודה או מעסק. סכום המס נקבע בהתאם לגובה ההכנסה, והוא מנוכה באופן אוטומטי משכר העובדים או משולם על ידי עצמאים באמצעות מקדמות.

יחד עם זאת, קיימות הטבות מס שונות המיועדות לסייע לאנשים המתמודדים עם קשיים כלכליים, ביניהן פטור ממס הכנסה הניתן במקרים רפואיים.

פטור זה מיועד לאנשים בעלי נכות רפואית גבוהה, בדרך כלל 100% או 90% במקרים מיוחדים.

כדי לקבל את הפטור, יש תחילה להשיג הכרה באחוזי הנכות מהביטוח הלאומי. הכרה זו מקנה פטור מלא מתשלום מס הכנסה ואף עשויה להוביל להחזר מס במקרים בהם כבר שולמו מיסים.

 

ועדות רפואיות של ביטוח לאומי: הגורם המוסמך לאישור פטור ממס

קביעת אחוזי נכות לאנשים עם מוגבלות נתונה בידי הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. ועדות אלו מורכבות ממומחים בתחומים רפואיים שונים, ותפקידן להעריך את מצבם של אנשים שסובלים מבעיות בריאותיות כתוצאה ממחלות או תאונות. הערכת הוועדה מתמקדת בחומרת הליקויים הנובעים מבעיות אלו, וקובעת את גובה הקצבאות שהאדם זכאי לקבל.

במסגרת הגשת בקשה לפטור ממס הכנסה על בסיס נכות, הוועדה הרפואית תבחן את אחוזי הנכות של המבקש ותקבע האם הוא אכן זכאי לפטור זה.

 

מתי כדאי לשקול הגשת ערעור על סירוב פטור ממס?

זכאות לפטור ממס הכנסה מחייבת הכרה באחוזי נכות גבוהים, בדרך כלל 100% או 90% במקרים מיוחדים. אדם שקיבל מהוועדה הרפואית אחוזי נכות נמוכים יותר, לא יהיה זכאי לפטור ועליו לשלם מס בהתאם לנקודות הזיכוי האחרות שלו.

עם זאת, אדם הסבור שמגיע לו פטור, רשאי לערער על החלטת הוועדה הרפואית ולבקש דיון מחדש באחוזי הנכות שנקבעו לו.

מטרת הערעור היא לשכנע את הוועדה הרפואית, בבחינה מחודשת של המקרה, כי הוא עומד בקריטריונים הנדרשים לקבלת פטור ממס הכנסה.

 

לאיזה גורם מוגש ערעור על סירוב פטור ממס?

לאחר קבלת החלטת הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, אדם הסבור שמצבו חמור מכפי שהוערך וקיים צורך בפטור ממס הכנסה, רשאי להגיש ערעור.

הערעור יוגש לוועדת ערר ייעודית בביטוח לאומי, בעלת סמכות לשנות את אחוזי הנכות שנקבעו על ידי הוועדה המקורית, הן להגדילם והן להקטין אותם.

חשוב לציין כי הליך הערעור עשוי להוביל גם להורדת דרגת הנכות שנקבעה למבוטח, ולא רק להעלאתה.

 

הליך הגשת ערעור על סירוב פטור ממס

אדם המאמין שמגיעים לו אחוזי נכות גבוהים יותר, יכול לפתוח בהליך ערעור על סירוב פטור ממס. הליך זה מתאפשר תוך 45 ימים ממועד קבלת תשובת הוועדה הרפואית, וכולל מספר שלבים:

 

תשלום אגרת ערעור: תנאי הכרחי להגשת ערעור

הגשת ערעור על החלטת הוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי כרוכה בתשלום אגרה בסך 979 ש"ח. ניתן לשלם את האגרה באופן מקוון באתר הביטוח הלאומי או בביקור אישי בסניף המקומי. חשוב לציין כי לא ניתן להגיש ערעור ללא תשלום האגרה, ויש לכלול אישור תשלום כחלק מהליך ההגשה.

 

נימוקי ערעור: תנאי הכרחי להצלחה

כחלק מהליך הגשת ערעור, יש לנסח הסבר כתוב ומפורט המצדיק את קבלת הפטור המבוקש. ההסבר צריך לכלול נימוקים חזקים ותומכים, תוך הדגשת הליקויים והקשיים שאתם חווים כתוצאה מהם. ניתן לצרף מסמכים תומכים, כמו רשומות רפואיות וחוות דעת מומחים.

 

הצגת המקרה בערעור: חשיבות הליווי המקצועי

במסגרת הדיון בערעור, ניתנת לכם הזדמנות להציג את המקרה שלכם באופן יעיל ומשכנע. תוכלו להדגיש את הליקויים מהם אתם סובלים, את הקשיים שאתם חווים ואת ההשפעה של אלו על חייכם. בנוסף, תוכלו להציג ראיות התומכות בתביעתכם לאחוז נכות גבוה יותר, כגון חוות דעת מומחים ורשומות רפואיות.

עם זאת, חשוב להכיר בכך שהליך הערעור עשוי להיות מורכב ומאתגר. ניהול הליך זה מול הביטוח הלאומי דורש ידע וניסיון רב, ולכן מומלץ לפנות לליווי מקצועי של עורכי דין המתמחים בתחום הביטוח הלאומי. עורכי דין אלו יוכלו לסייע לכם בניסוח טיעונים משפטיים חזקים., איסוף והצגת ראיות רלוונטיות וכמובן בייצוגכם בדיון בפני ועדת העררים.

הודות לסיוע זה, פנייה לליווי מקצועי יכולה לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם בערעור ולהביא להכרה בזכויותיכם.

 

לסיכום: בהגשת הגשת ערעור על סירוב פטור ממס – כדאי שיהיה עורך דין ביטוח לאומי לצידכם

הליך הערעור על סירוב פטור ממס הכנסה, עשוי להיות מורכב ומאתגר, אולם פנייה לעורך דין מנוסה בתחום הביטוח הלאומי תגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם.

משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש מתמחה במיצוי זכויות רפואיות מול הביטוח הלאומי. למשרדנו ניסיון רב בניהול הליכי ערעור על סירוב פטור ממס הכנסה, ויכול לסייע לכם בכל שלבי התהליך: החל משלב בחינת ההיתכנות של הגשת ערעור, דרך ניסוח כתב ערר מקצועי ומנומק, עבור באיסוף ראיות רלוונטיות וכלה בייצוגכם בדיון בפני ועדת העררים.

בקצרה, אל תתמודדו עם הליך הערעור לבד! צרו קשר עוד היום עם משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש, ותקבלו ליווי מקצועי ותמיכה לאורך כל הדרך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות אנא פנו אל משרדנו בהקדם טלפונית או דרך האתר.

הגשת ערר על אחוזי נכות רפואיים

חשוב לדעת כי קיימת מגבלת זמן להגשת ערעור על סירוב פטור ממס. ערעור ניתן להגיש בתוך 45 ימים ממועד קבלת החלטת הוועדה הראשונית בנוגע לאחוזי הנכות.

כן, הגשת ערעור על סירוב פטור ממס כרוכה בתשלום אגרה בסך 979 ש"ח. ניתן לשלם את האגרה בשתי דרכים – בתשלום מקוון: דרך אתר הביטוח הלאומי או בתשלום אישי: בסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום מגוריכם.

במסגרת הגשת ערעור על סירוב פטור ממס, עליכם להציג הסבר כתוב ומפורט המצדיק את קבלת הפטור. ההסבר צריך לכלול: נימוקים חזקים ותומכים, תוך הדגשת הליקויים והקשיים שאתם חווים כתוצאה מהם, פירוט מדוע אתם סבורים שמגיע לכם הפטור. בנוסף, ניתן לחזק את טענותיכם באמצעות צירוף מסמכים רלוונטיים, כגון רשומות רפואיות המעידות על הבעיות הרפואיות מהן אתם סובלים וחוות דעת מומחים,המרחיבות ומפרטות על חומרת המצב ופגיעתו בתפקודכם.

פנייה לעורך דין מנוסה בערעור על סירוב פטור ממס תוכל להגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם. עורך דין יכיר את התהליך, ידע לנסח כתב ערר מקצועי וייצג אתכם בדיון. יתרון נוסף הוא שתוכלו להימנע מהתמודדות מורכבת ומאתגרת לבד.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד פטור ממס הכנסה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן