לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

גמלת ניידות

גמלת ניידות מאפשרת למי שסובל מנכויות שונות המגבילות את יכולתו לנוע במרחב, הקלה בהתמודדות הכלכלית הכרוכה במימון פתרונות המאפשרים את ניידותו חרף נכותו. גמלה זו ניתנת לאדם העומד בקריטריונים הקבועים בחוק ולאחר התייצבות בפני וועדה רפואית.

מהי גמלת ניידות

גמלת ניידות היא שם קיבוצי למגוון הטבות סוציאליות הניתנות שמי שסובל מנכות המגבילה את יכולתו ללכת. הטבות אלו כוללות קבלת קצבה בסכומים משתנים לתחזוקת כלי רכב עבור מי שהינו מוגבל בניידות ומחזיק ברכב. כמו כן, מי שאינו מחזיק ברכב ומוגבל בתנועתו, עשוי להיות זכאי לקבלת קצבה חודשית בסכום של 2,364 ₪ בחודש במידה שהוא עומד בתנאי הזכאות.

בין ההטבות הנוספות הניתנות למי שמוגבל ביכולתו לנוע, ניתן למנות זכאות לקבלת הלוואות שמטרתן מימון אביזרים שנועדו לאפשר תנועה במרחב. הלוואות אלו כוללות בין היתר הלוואה לרכישת רכב רגיל או כזה המיועד לנכה הנדרש להתנייד בכיסא גלגלים. כמו כן, מאפשרת גמלת הניידות קבלת החזר בגין הוצאות שהוצאו על רכישת אביזרי ניידות.

מי זכאי לגמלה?

הזכאים הינם מי שאינם מצויים בגיל הפרישה. טווח הזכאים כולל גם ילדים מגיל 3 ומעלה. פלח אוכלוסייה זה אשר חפץ בקבלת גמלת ניידות, נדרש להתייצב בפני וועדה רפואית של משרד הבריאות. על הוועדה לקבוע כי המבקש סובל ממוגבלות בניידות לצמיתות הנובעת ממגוון ליקויים ברגליהם המפורטים בחוק.

אחוזי המוגבלות בניידות המזכים בגמלת הניידות הינם 40% לפחות, במקרה של מבקש בעל רישיון נהיגה או 60% לפחות, במקרה של מבקש שאינו בעל רישיון נהיגה, הזוכה לסיוע ממי שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כמורשה נהיגה עבור המבקש.

גמלת ניידות

גמלת ניידות עבור ילד נכה

הורים אשר ילדם סובל מנכות הגורמת למוגבלות בתנועה, זכאים לקבל עבורו גמלת ניידות, למעט אם הם נהנים מקבלת גמלת ילד נכה. יחד עם זאת, במקרים בהם מדובר בילד הנזקק לכיסא גלגלים באופן קבוע או ילד שהוועדה הרפואית קבעה כי אחוזי מוגבלותו בניידות הינם 80% לפחות, יזכו ההורים בשם ילדם, לקבל את שתי הקצבאות.

דרכי מימוש הזכאות לגמלת ניידות

על מנת ליהנות מגמלת נכות, על המבקש להגיש בקשה לזימון וועדה רפואית של משרד הבריאות, באופן מקוון או ידני. על המבקש לצרף לבקשתו אסמכתאות רפואיות הנוגעות לנכותו. במהלך הדיון בוועדה, יידרש המבקש לעבור בדיקה רפואית. לאחר הופעת המבקש בפני הוועדה, תישלח אליו קביעת הוועדה באשר לאחוזי המוגבלות שנקבעו לו על ידה.

יצוין כי מי שמוגבל בתנועתו ונהנה מקבלת קצבת שירותים מיוחדים מהביטוח הלאומי, ייאלץ במרבית המקרים לבחור בין גמלת הניידות לבין הקצבה לשירותים מיוחדים, למעט מי שנקבעו לו על ידי הוועדה הרפואית אחוזי מוגבלות בתנועה בשיעור של 100% או מי שנזקק לכיסא גלגלים באופן קבוע.

 

בקשת גמלת ניידות – רק על ידי ליווי של גורם מקצועי

על מנת למצות את המיטב מהליך הגשת הבקשה לגמלת ניידות, מומלץ להסתייע בגורם מקצועי בעל ניסיון. משרד עו"ד אמבר גולן-פרטוש, הוא הכתובת הנכונה לצורך ליווי בכל שלבי הליך הגשת הבקשה לקבלת גמלת ניידות, לרבות זימון הוועדה הרפואית וערעור על קביעתה במידת הצורך בעזרת עורך דין ביטוח לאומי.

גמלת ניידות

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין ביטוח לאומי
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן