לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

איך למצות את הזכויות בוועדה רפואית

 

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי הינה הרגע החשוב ביותר שתוצאתו תקבע אם הנפגע / החולה יתקבל פיצוי בגין הפציעה / מחלה ואת גובהו של הפיצוי.

 

מהי הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי?

החלטות הוועדה הרפואית משפיעות בצורה משמעותית על כל חיו של הנפגע / חולה ולכן חשוב להגיע מוכן לוועדה הרפואית.
הוועדה הרפואית מורכבת מרופא מומחה לתחום הרפואי ומזכירה, כאשר לנבדק עומד זמן של מספר דקות בודדות לספר על מצבו הרפואי וחומרתו ולהציג מסמכים המעידים על כך, המזכירה תפקידה לתעד בכתב את תלונות הנבדק והרופא בודק וקובע את אחוזי הנכות. מוגשות מידי שנה מאות אלפי תביעות למוסד לביטוח לאומי בגין פגיעות בעבודה / נכות כללית, שירותים מיוחדים, ניידות, ילד נכה ועוד…

איך למצות את הזכויות בוועדה רפואית

 

מדוע כ"כ חשוב להיעזר בעו"ד הבקיא ברזי הוועדה?

ישנו קושי גדול למערכת הביטוח הלאומי לטפל לעומקה של תביעה במצב שכזה, כשבכל יום בו מתקיימות וועדות רפואיות מוזמנים אנשים רבים ולכן לכל נבדק יש זמן מוגבל וקצר להעביר את כל האינפורמציה החשובה לקביעת דרגת נכותו. מפאת חוסר הזמן תביעות רבות נדחות באופן שרירותי ולא מקבלות את הזמן המתאים לבחינת הזכאות.

רופא הוועדה קובע את אחוזי הנכות של הנבדק על פי ספר מבחנים של הביטוח הלאומי, קובע את המועד שבו התחילה הנכות ומשך הזמן שבו יקבל הנבדק את קצבת הנכות.
קביעת הרופא יכולה להיות זמנית או לצמיתות, באם נקבעה נכות זמנית ישלח זימון נוסף לוועדה הרפואית לקראת תום הזמניות.

פרוטוקול הוועדה ותוצאותיה נשלחים אל הנבדק עד כחודש מיום הוועדה הרפואית. הפרוטוקול של הוועדה הרפואית חשוב במיוחד כדי להבין האם נקבעו האחוזים המתאימים לאותו נבדק (האם התקבל הסעיף המתאים לאותה הפגימה, האם התקבלו מקסימום אחוזים על פי ההגבלה של הנבדק ועוד..), לעיתים אף ניתן לבחון את אותו הליקוי הרפואי בהיבטים שונים ולהגדיל את אחוזי הנכות וזאת לא תמיד נעשה ע"י רופא הוועדה.

חשוב לדעת:

ניתן להגיש ערר על החלטת רופא הוועדה הרפואית לוועדה רפואית לעררים אך יש זמן קצוב לכך ואיחור במועד עלול לשלול את זכות הערר.
עקב החשיבות המרובה של הוועדה הרפואית והשפעותיה לטווח ארוך מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום בטרם מועד הוועדה הרפואית.
ייעוץ משפטי בטרם מועד הוועדה הרפואית וליווי עו"ד את הנבדק בוועדה מסייע לנבדק להגיע עם הבדיקות והסיכומים הרפואיים החשובים, הצגת הדברים החשובים בלבד לקביעת אחוזי הנכות המקסימליים.

ולכן מומלץ להסתייע בשירותיו של עו"ד לועדות רפואיות ביטוח לאומי. וועדה בנוכחות עו"ד מנוסה הינה רצינית מקיפה ומקצועית והנבדק מקבל את מלוא הזמן הדרוש כדי להציג את מגבלותיו ותלונותיו.

עו"ד אימבר גולן פרטוש כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל, ועבדה במחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

פייסבוק: facebook.com/embar.law
טלפון: 077-804-3544
מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם! או חייגו למס': 077-804-3544
לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
לפוסטים נוספים בנושא
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן