לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים

עיניים הן אחד האיברים החשובים ביותר בגוף האדם. פגיעה בעין, בין אם היא קלה ובין אם היא קשה, יכולה לגרום לנזק רב, החל מאובדן ראייה חלקי או מלא ועד לנכות מתמשכת.
לכן אם נפגעתם בעין בזמן העבודה, חשוב לדעת כי אתם זכאים לתבוע תאונת עבודה.
הגשת תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים יכולה לסייע לכם לקבל פיצוי כספי עבור ההוצאות הרפואיות שלכם כמו גם בגין אובדן כושר העבודה שלכם בתקופת החלמתכם מהפגיעה. במאמר זה נסביר אילו זכוית ניתן לממש בהגשת תביעה בגין תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים, במה כרוכה הגשת תביעה בעקבות אירוע מסוג זה ומדוע חיוני לפנות לסיוע משפטי.

 

האם תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים נחשבת כתאונת עבודה?

תאונת עבודה היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי, שמתרחש במהלך העבודה או בדרך אליה או ממנה, וגרם לפציעה או למוות של העובד. יש הרבה סוגים של פציעות בעבודה, אך דווקא פגיעה בעין היא אחת המורכבות והחריגות ביותר. עין היא איבר חשוב שאחראי על חוש קריטי כמו הראייה, ולכן, יש לתת על כך דגש ייעודי. חשוב לציין כי גם פגיעה בעין בזמן העבודה נחשבת תאונת עבודה, גם אם היא נגרמה כתוצאה מרשלנות של העובד עצמו. לדוגמה, אם עובד נדקר בעין בזמן שהוא משתמש במכונה מסוכנת, גם אם הוא לא השתמש במכונה כראוי, הוא עדיין יהיה זכאי לתבוע תאונת עבודה.

 

אילו זכוית ניתן לממש באמצעות תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים?

על פי החוק. כל עובד שנפגע במהלך עבודתו יכול להגיש תביעה לביטוח הלאומי, ובמקרה של תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים יש לו זכות לדרוש פיצוי כספי וטיפול רפואי. על מנת לזכות בפיצוי בגין תאונת עבודה, יש לעמוד בקריטריונים הבאים: 

  1. האירוע צריך להתרחש במהלך העבודה או בדרך אליה או ממנה. 
  2. האירוע צריך להיות פתאומי ולא צפוי. 
  3. האירוע צריך לגרום לפציעה או למוות. 

בנוסף, על הנפגע להוכיח כי הפגיעה נגרמה כתוצאה מהעבודה. במקרה של פגיעה בעין, ניתן להוכיח זאת באמצעות עדויות של עדים, מסמכים רפואיים, וכן באמצעות חוות דעת רפואית.

 

מהם סוגי הפיצויים שניתן לקבל בהגשת תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים?

נפגע בתאונת עבודה יכול לקבל פיצויים בגין הוצאות רפואיות, אובדן השתכרות, ונכות. פיצוי עבור הוצאות רפואיות כולל את עלות הטיפול הרפואי, התרופות והשיקום. הפיצוי משולם על ידי המוסד לביטוח לאומי, והוא מבוסס על תעריפים קבועים שנקבעו על ידי המוסד. פיצוי עבור אובדן השתכרות משולם לנפגע במקרה שהוא אינו מסוגל לעבוד כתוצאה מהפגיעה. הפיצוי נקבע על בסיס השכר של הנפגע לפני הפגיעה, וכן על תקופת הזמן שבה הוא אינו מסוגל לעבוד. פיצוי עבור נכות משולם לנפגע במקרה שהוא סובל מנכות כתוצאה מהפגיעה. הנכות נקבעת על ידי ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

 

איך מגישים תביעת פיצויים עקב תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים?

תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים מוגשת בסניף המוסד לביטוח לאומי בקרבת מקום המגורים של הנפגע. את התביעה ניתן להגיש תוך לא יותר משנה מהפגיעה. התביעה צריכה לכלול טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה (טופס 211), אישור מהמעסיק על אירוע התאונה ומסמכים רפואיים נלווים, המעידים על הפגיעה. חשוב מאוד לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים, להיות מסודרים וכמובן, העדיפות היא לעבוד עם עורך דין מוסמך ואיכותי שיכוון אתכם להצלחה במהלך כל התהליך.

 

דגשים חיוניים להגשת תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים

תהליך התביעה הוא תהליך בו צריך להיות בעיקר מסודרים. בשלב הראשון, כשהתאונה מתרחשת, חשוב לדווח על האירוע לגורמים הרלוונטיים. הדיווח צריך להיות מדויק ולכלול כל הפרטים החשובים, ויש לשמור על תיעוד רפואי שיכול לשמש כראיה לצורך התביעה. כמו כן, כאשר יש פגיעה בעיניים, ועדיין אין ייעוץ משפטי פרטי, חשוב לבחון את היכולת העבודתית של הפגוע. כאשר יש פגיעה רצינית, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום זה. עורך הדין יוכל לסייע בהבנת הזכויות המשפטיות של העובד ויכול לייעץ כיצד לנהל את התהליך המשפטי. לאחר קבלת הייעוץ המשפטי, ניתן לקבוע אם יש עילה לתביעה. התביעה יכולה לכלול דרישות פיצוי, כגון תשלומים לכיסוי עלויות רפואיות ותמיכה כלכלית בזמן שלא ניתן לעבוד.

 

מדוע חשוב לשכור עו"ד טוב כשמגישים תביעת תאונת עבודה?

תביעת תאונת עבודה יכולה להיות הליך מורכב ומאתגר, אשר דורש הבנה רבה של החוק ושל ההליכים הבירוקרטיים של המוסד לביטוח לאומי. עורך דין טוב מומחה בתחום תביעות הביטוח הלאומי, והוא יכול לסייע לכם להגיש את התביעה בצורה נכונה ובזמן, להגן על הזכויות שלכם, ולשפר את הסיכוי שלכם לזכות בפיצוי. 

 

לסיכום – הדרך הנכונה והיעילה להגיש תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים

פגיעה בעיניים בעבודה יכולה להוביל לנכות קשה, ולכן חשוב להכיר את הזכויות שלכם במקרה כזה.

לפי החוק, נפגע עבודה זכאי לקבל דמי פגיעה, מענק חד פעמי, או קצבה חודשית, בהתאם לחומרת הפגיעה. אחוזי הנכות נקבעים על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.

אם נפגעתם בעיניים בעבודה, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום תביעות תאונות עבודה, אשר יוכל לסייע לכם לקבל את הפיצוי המגיע לכם.

משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש מתמחה בתביעות תאונות עבודה, ויוכל לסייע לכם לקבל את מירב הזכויות המגיעות לכם על פי החוק, במקרה של פגיעה בעיניים בעבודה. צרו קשר עם משרדנו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

תביעת תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים

תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים היא אירוע פתאומי ובלתי צפוי, שאירע במהלך העבודה או בדרך אליה או ממנה, וגרם לפגיעה בעין של העובד. חשוב לציין כי גם אם התאונה נגרמה על ידי העובד עצמו או בגלל רשלנות שלו, זו עדיין נחשבת תאונת עבודה ובמסגרת העבודה.

על מנת לזכות בפיצויים בגין תאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים, יש לעמוד בתנאי הבאים: הפגיעה בעין צריכה להתרחש במהלך העבודה או בדרך אליה או ממנה, הפגיעה בעין צריכה להיות פתאומית ולא צפויה, הפגיעה בעין צריכה לגרום לנכות, לירידה בראייה או לצורך בטיפול רפואי. 

נפגע בתאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים יכול לקבל פיצויים בגין הוצאות רפואיות, אובדן השתכרות, ונכות. התעריפים נקבעים על ידי המוסד לביטוח לאומי, בהתאם לסיטואציה הספציפית של הנפגע. 

כדי להגיש תביעה לתאונת עבודה עקב פגיעה בעיניים, יש לאסוף את המסמכים הרלוונטיים המסמכים הרלוונטיים הכוללים: טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה (טופס 211), אישור מהמעסיק על אירוע התאונה, ומסמכים רפואיים המעידים על הפגיעה. לאחר מכן יש להגיש את התביעה, ולראות אם היא התקבלה. אם לא, ניתן להגיש ערעור ולנסות לקבל פסיקה אחרת שתשיג את הפיצוי הרלוונטי.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה, תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן