לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית

קצבת נכות כללית היא קצבה חודשית המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי לאנשים שנקבעה להם נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות, או נכות רפואית בשיעור של 40% לפחות בשילוב עם נכות תפקודית בשיעור של 25% לפחות. הנכות הרפואית נקבעת על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. אם המבוטח אינו מסכים עם החלטת הוועדה, הוא רשאי לערער עליה בפני וועדה רפואית לעררים. יחד עם זאת, חשוב להיות ערים לעובדה כי ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית זה לא עניין של מה בכך, ולכן חשוב להיערך להליך בעזרת עורך דין המתמחה בהגשת ערעורים על החלטות ועדות הביטוח הלאומי.

 

מתי מגישים ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית?

במקרים רבים, הממשק של האזרח עם הרשויות בישראל, יכולה להיות דבר מתסכל ביותר.
אנשים רבים זכאים לקצבאות אך בגלל בירוקרטיה או שאננות הם לא מקבלים אותן, או שהם לא מקבלים אותן במלואן. לכן, הרבה מאוד מהתביעות נדחות ואז יש צורך לערער לוועדה הרפואית שדחתה את התביעה הראשונית. מדובר בתהליך מסורבל וקשה. ולכן, חשוב לקחת עורך דין המתמחה בעניין לקראת התהליך.

 

איך מגישים ערעור על החלטת ועדה רפואית לקביעת נכות כללית בביטוח לאומי?

ערעור על וועדה רפואית – נכות כללית יש להגיש בכתב, לסניף הביטוח הלאומי הקרוב למקום המגורים, בתוך 60 ימים מיום קבלת ההודעה הכתובה על החלטת הוועדה הרפואית. הערעור צריך לכלול את הפרטים הבאים:

  • שם המבוטח, מספר תעודת הזהות שלו ומספר תיק המוסד לביטוח לאומי שלו.
  • סיכום החלטת הוועדה הרפואית
  • הנימוקים לערעור

הוועדה הרפואית לעררים מורכבת משני או שלושה רופאים. הוועדה בוחנת את הערעור ומקבלת החלטה חדשה בעניינו של המבוטח.

 

מה ההליך להגשת ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית?

הוועדה הרפואית לעררים רשאית לאשר את החלטת הוועדה הרפואית, לשנותה (להגדילה או להפחיתה), או לבטלה. אם הוועדה הרפואית לעררים משנה את החלטת הוועדה הרפואית, היא תשלח למבוטח הודעה בכתב על החלטתה החדשה. בנוסף לאחוז הנכות הרפואית, הוועדה הרפואית גם קובעת את דרגת אי-הכושר של המבוטח. דרגת אי-הכושר קובעת את מידת ההשפעה של הנכות הרפואית על יכולתו של המבוטח לעבוד. אם המבוטח אינו מסכים עם החלטת הוועדה הרפואית בעניין דרגת אי-הכושר, הוא רשאי לערער עליה בפני ועדת העררים. ההליך לערעור על דרגת אי הכושר זהה להליך לערעור על אחוז הנכות הרפואית.

 

מדוע חשוב להגיש את הערעור בצורה מדויקת ככל הניתן?

ערעור על החלטת ועדה רפואית הוא הליך חשוב עבור אנשים שנקבעה להם נכות רפואית. הערעור יכול להוביל לשינוי החלטת הוועדה הרפואית, ולהגדיל את גובה הקצבה שמקבל המבוטח. חשוב לדעת כי הערעור צריך להיות מנוסח היטב ומקיף, ולהציג את הנימוקים לערעור באופן ברור ומשכנע, ובעדיפות עם עורך דין מומחה בתחום.

 

כיצד יש להכין את הערעור?

הגשת ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית, הוא מטבע הדברים סיפור לא פשוט. לכן, חשוב לעשות כמה דברים חשובים בזמן הכנת הערעור:

  • קראו היטב את החלטת הוועדה הרפואית. זה יעזור לכם להבין את הנימוקים להחלטה, ולזהות את הנקודות שבהן אתם לא מסכימים עם ההחלטה.
  • רשמו את הנימוקים לערעור שלכם בכתב. זה יעזור לכם לחשוב בצורה מסודרת על הטענות שלכם.
  • צרפו מסמכים רפואיים תומכים לערעור שלכם. המסמכים הרפואיים יכולים לתמוך בטענות שלכם, ולהראות כי הנכות הרפואית שלכם חמורה יותר ממה שקבעה הוועדה הרפואית.
  • מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום הביטוח הלאומי. עורך הדין יכול לסייע לכם בהכנת הערעור בצורה יעילה ונכונה.

 

מדוע חשוב לפנות אל עורך דין מומחה לתביעות נכות בביטוח לאומי לפני שמגישים ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית?

חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לקראת ערעור על ועדה רפואית – נכות כללית מסיבות רבות. ראשית, עורך דין מומחה יודע את החוק והתקנות הרלוונטיים לביטוח הלאומי, ויכול לסייע לכם להגדיל את הסיכויים שלכם להצליח בערעור. הוא מכיר את ההליך המשפטי של ערעור על החלטת ועדה רפואית, ויכול לסייע לכם לעבור את ההליך בצורה יעילה. כמו כן, עורך דין מומחה יכול לייצג אתכם בוועדה הרפואית לעררים, ולעזור לכם להציג את המקרה שלכם בצורה הטובה ביותר. עורך הדין יעזור לכם לבחון את החלטת הוועדה הרפואית, ולזהות את הנקודות שבהן אתם לא מסכימים עם ההחלטה, במה שיעזור לכם לנסח את הערעור שלכם בצורה ברורה. אם אתם שוקלים להגיש ערעור על החלטת ועדה רפואית, מומלץ לכם להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להצליח בערעור.

 

לסיכום – חשיבות הסיוע המשפטי בהגשת עררים למוסד לביטוח לאומי

הגשת ערעור מוצלח על החלטת הוועדה הרפואית לנכות כללית, מחייבת היכרות מעמיקה של הנהלים והפסיקה הרלוונטיים. משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש מתמחה בסיוע בהגשת ערעורים על החלטות הוועדה הרפואית לקביעת דרגת נכות כללית מזה שנים רבות, עם ניסיון רב בהשגת תוצאות מיטביות ללקוחותיו. לייעוץ ראשוני והערכה של סיכויי הערעור ללא התחייבות מצדכם, צרו קשר עם משרדנו עוד היום.

ערעור על ועדה רפואית - נכות כללית

כל אדם שנקבעה לו נכות רפואית הנמוכה מ- 80 אחוזים או דרגת אובדן כושר עבודה שאינה עולה על 74 אחוזים, רשאי לערער על החלטת הוועדה הרפואית של הביטוח הלאומי, אם התוצאה של הוועדה לא מתאימה לציפיותיו או למצבו הלכה למעשה. כלומר, גם אם היא נדחתה או גם היא התקבלה חלקית.

הוועדה הרפואית לעררים חייבת להכריע בערעור תוך 90 ימים מיום הגשתו. כלומר, בתוך שלושה חודשים תוכלו לקבל תשובה סופית על הערעור שלכם.

אם הוועדה הרפואית לעררים משנה את החלטתה, היא תשלח למבוטח הודעה בכתב על החלטתה החדשה. אם המבוטח אינו מסכים עם החלטת וועדת העררים, הוא רשאי להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

זה אמנם אינו הליך הכרחי על פי חוק, אך מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום הביטוח הלאומי לפני הגשת ערעור על החלטת ועדה רפואית – נכות כללית. עורך הדין יוכל לסייע לכם בהכנת הערעור בצורה יעילה ונכונה, ולהגדיל את הסיכויים שלכם להצליח בערעור.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד קצבת נכות כללית, נכות כללית
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן