לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט

תסמונת טורט אובחנה לראשונה בסוף המאה התשע עשרה, ע"י נוירולוג צרפתי, שעל שמו היא גם קרויה. התסמינים הבולטים של התסמונת הזאת הם טיקים תנועתיים או קוליים, אשר מי שסובל מהתסמונת איננו מסוגל לשלוט בהם. כיום ניתן להגיש תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט למוסד לביטוח לאומי. בעקבות הגשת התביעה, ואם מוכח שהיא אכן מוצדקת, יהיה זכאי התובע לקבלת אחוזי נכות, ואיתם זכויות שונות הנלוות אליהם. במאמר זה נפרט על הליך הגשת התביעה ומשמעות הליווי המשפטי להצלחתה.

 

מתי מוגשת תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט?

הגשת תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט אפשרית, אם התסמונת גורמת לבעיות אצל הסובל ממנה ומפריעה לו הן בניהול חיי היום יום והן ביכולת ההשתכרות שלו. לא בכל מקרה של תסמונת טורט צריך וניתן להגיש תביעת נכות ולא כל תביעת נכות המוגשת בעקבות התסמונת כאמור אכן מתקבלת. בגלל העדר הבהירות, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להגיש את התביעה באמצעות עורך דין המומחה בנושא ואשר יכול ללוות את מגיש התביעה לאורך כל הדרך. מצד אחד, במצבים חמורים במיוחד מי שסובל מהתסמונת עשוי להיות זכאי לקצבת נכות. מצד שני, מי שסובלים מהתסמונת בדרגות הפחות חמורות שלה יכולים לנהל חיים רגילים ולא להיות מושפעים מהתסמונת.

 

כיצד יש להגיש תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט ועל מה קריטי להקפיד?

כאשר מדובר על הגשת תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט, הליך התביעה הוא כדלקמן:

  1. מילוי טופס תביעה לקצבת נכות: מדובר בטופס שמופיע באתר הביטוח הלאומי, ואפשר למלא אותו במגוון דרכים. בין השאר, אפשר למלא אותו באופן ידני על ידי הורדת הטופס מהאתר, מילוי שלו ושליחה שלו בפקס, בדואר הוא הבאה אישית שלו לאחד הסניפים של המוסד לביטוח לאומי. ואולם הדרך הנוחה ביותר למילוי הטופס היא הדרך כלל מילוי מקוון שלו. זה קל, זה פשוט וזה לוקח ממש מעט זמן.
  2. צירוף מסמכים רפואיים: הגשת תביעת נכות מלווה תמיד במסמכים רפואיים. ואולם במקרה של תסמונת טורט מדובר במסמכים שהחשיבות שלהם מרובה. ככל שהמסמכים יוגשו בצורה נכונה יותר, כך הנטייה של הביטוח הלאומי לפסוק לטובת התובע תהיה מודגשת יותר.
  3. ועדה רפואית: אחרי הגשת הטפסים והמסמכים כנדרש, ייקרא התובע לוועדה רפואית שתדון בעניינו. הוועדה הזאת היא חשובה בכל תביעת נכות וחשובה שבעתיים במקרה של תסמונת טורט, שבה אין בהכרח ביטוי פיזיולוגי למצבו של התובע. לכן ככל שההגשה תתבצע בצורה מקצועית וככל שהתובע יהיה מוכן יותר לפגישה, הדבר יגדיל את הסיכויים שלו לקבל את המגיע לו מהביטוח הלאומי.
  4. הגשת ערר: לא אחת קורה שהוועדה הרפואית לא פסקה לטובת התובע, או אחוזי נכות שפסקה אינם מספקים. במקרה הזה. הגשת ערר על קביעת הוועדה אמור לתת מענה הולם לתובע.

 

מה משמעות הליווי המשפטי בהגשת תביעות נכות כללית בגין תסמונת טורט?

בהגשת תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט שהתסמינים הפיזיולוגיים שלה אינם ברורים ואינם חד משמעיים, יש משמעות עצומה לליווי מקצועי של עורך דין. לעיתים, עורך הדין הוא ההבדל בין קבלת התביעה לבין דחייה שלה במקרים הללו, שעלולה להסב מפח נפש לתובעים.  לכן מומלץ לפנות להתייעצות מקדימה עם משרד עו"ד לתביעות נכות כללית לפני שניגשים להליך זה.

 

תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט – סיכום

תסמונת טורט היא בעיה רפואית נוירו-פסיכיאטרית שקשה יחסית להוכיח, וקשה עוד יותר להוכיח ולכמת את ההשפעה שלה הן על חיי היום יום והן על כושר ההשתכרות של הסובל ממנה. לפיכך, אם וכאשר מחליטים להגיש תביעת נכות, הדבר הנכון ביותר הוא להסתייע בעורך דין מקצועי ומיומן. עורך הדין יסייע הן באיסוף המסמכים וההוכחות השונות לתסמונת והן בבחינת הסיכויים להצלחת התביעה. בהמשך, הוא ילווה את התובע ובני המשפחה שלו עד לקבלת מלוא הזכויות המגיעות להם ויפעל להבטחת מקסום הפיצויים שיושגו.

אם יש לכם צורך בהגשת תביעת נכות בגין תסמונת טורט, משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש יוכל לסייע לכם בתהליך. צרו קשר עם משרדנו כעת ונתאם עבורכם פגישת ייעוץ אישית.

תביעת נכות כללית בגין תסמונת טורט

מי שאמור לאבחן את הימצאותה של תסמונת טורט היא פסיכולוג, לרוב מדובר בפסיכולוג ילדים. אבחון קיומה של התסמונת מתבצע לרוב כבר בגילאים מוקדמים, בהתאם לחומרת התופעה אצל המאובחן. ככל שהתופעה חריפה יותר, כך אבחון שלה יתבצע בשלבים מוקדמים יותר. עם זאת, יש מקרים שבהם התופעה מאובחנת בגילאים מאוחרים יחסית.

לכאורה, תסמונת טורט לא אמורה להפריע להתנהלות השוטפת של הסובל ממנה. למאות הטיקים שלהם, מדובר באנשים נורמטיביים לחלוטין עם אינטליגנציה ממוצעת ומעלה. למעשה, ההתנהלות החריגה של מי שסובלים מהתסמונת עלולה לגרום לדחייה חברתית שלהם ולבעיות חברתיות ורגשיות. בעיות אלה מזכות, בהתאם לחומרתן, בזכויות שונות כולל קצבת נכות.

ניתן להגיש תביעת נכות בגין תסמונת טורט גם בגילאים מאוחרים יחסית. עם זאת, הזכויות של מגיש הבקשה יידונו בהתאם למצב הנתון שלו, היכולות האישיות, יכולת ההשתכרות שלו ועוד במועד הגשת הבקשה. אם הימצאותה של תסמונת טורט אצל אדם פוגעת ביכולת ההשתכרות שלו, ואם היא מחמירה מסיבות שונות, כי אז קיימת עילה להגשת תביעת נכות בגיל מאוחר.

למרבה הצער, תסמונת טורט איננה ניתנת לריפוי. עם זאת, יש אמצעים תרופתיים להקלת התסמינים. בשנים האחרונות נעשה גם שימוש בקנאביס רפואי לצורך כך. הקלת התסמינים מסייעת למי שסובל מהתסמונת לקיים חיים רגילים יחסית. ואולם למרות האמור לעיל, יש משמעות רבה גם להתנהלות בסביבתו של הסובל מהתסמונת. ככל שהסביבה מכילה והוא רגוע יותר, כך פוחתים גם התסמינים.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד נכות כללית
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן