לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס

הפטיטיס היא מחלה זיהומית של הכבד. למחלה הזאת יש מגוון רחב של גורמים, שרובם ככולם הם סוגים שונים של זיהומים. בשלבים הראשונים של המחלה היא איננה כרונית ולא משפיעה בהכרח על חיי החולה. אולם בהמשך המחלה עלולה להתפתח ולפגוע בכבד, עד כדי היווצרות הצורך בהשתלת כבד. תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס אמורה להיות מוגשת אם וכאשר הבעיה קבועה, מתמשכת ובלתי ניתנת לריפוי, ובשורות הבאות נפרט אודות התהליך להגשתה וחשיבות הליווי המשפטי במסגרתו.

 

מהם הסוגים השונים של הפטיטיס?

הסוג הראשון של הפטיטיס הוא מחלת כבד לא פשוטה, אבל כזאת שאיננה מתפתחת בהכרח למחלה כרונית. נכון להיום קיימים חיסונים שונים כנגד הסוג הזה של הפטיטיס. הסוג השני של הפטיטיס הוא הפטיטיס B – הידבקות באמצעות נוזלי גוף שונים. מי שחשופים לסוג הזה של הפטיטיס הם בדרך כלל עובדי צוות רפואי, חובשים, רופאים, אחיות וסניטרים. אלה רשאים ויכולים להגיש תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס אם לקו חלילה בנגיף הזה. בישראל, הסוג הזה הוא הבעייתי ביותר. סוג נוסף של הפטיטיס הוא כזה שנוצר עקב צריכה גבוהה וקבועה של אלכוהול. הסיכון מהסוג הזה של הפטיטיס הוא בעיקר להתפתחות של שחמת הכבד, שעלולה במקרים מסוימים לגרום להפסקת התפקוד והזדקקות החולה לטיפולים קבועים כתוצאה מכך.

 

מתי יש להגיש תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס?

הגשת תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס צריכה להתבצע אם וכאשר מי שסובל מהמחלה הזאת הגיע למצב שבו המחלה היא כרונית, ומשפיעה על התפקוד הכללי והיום יומי שלו. תיתכן הגשה של בקשה לנכות זמנית, לתקופת הטיפולים בהפטיטיס. ואולם אם התברר שהטיפולים לא עזרו, החולה עשוי להיות מוכר כנכה לצמיתות, עם אחוזי נכות משתנים בהתאם לחומרת המצב ולאופי הפגיעה. חשוב לציין כי הגשת התביעה צריכה להתבצע מוקדם ככל האפשר לאחר שהתברר שההפטיטיס שממנו סובל התובע הוא חמור ולא נראה שהוא עומד לחלוף.

 

מהו הליך הגשת תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס?

הגשת תביעת נכות כללית מתאפשרת אם מגיש התביעה איננו יכול להתפרנס, או שכושר ההשתכרות שלו נפגע כתוצאה מהפטיטיס. בשלב הראשון, יש למלא את טופס התביעה.
נכון להיום ניתן למלא את הטופס בצורה מקוונת. בשלב הבא, יש לצרף אל התביעה את כל המסמכים הרלוונטיים. עם המסמכים הללו ניתן למנות סיכומי ביקור אצל רופאים, אבחנות רפואיות, תוצאות בדיקות וכל טופס אחר שנדרש ומצוין בטפסים של המוסד לביטוח לאומי. מסמכים חשובים נוספים הם מסמכים המעידים על הכנסה, עבור עובד שכיר או עצמאי. מדובר בהכנסה של 15 חודשים אחורנית, אם הבקשה מוגשת באמצעות עורך דין, יש לצרף לבקשה גם ייפוי כוח לעורך הדין להגשת הבקשה והטיפול בתיק הנכות.

 

כיצד עו"ד ביטוח לאומי יכול לסייע בהגשת תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס?

כחלק מהתהליך להכנת התביעה, יוכל עורך הדין המייצג את התובע מול ביטוח לאומי, לאסוף את כלל המסמכים הרפואיים והאחרים הנדרשים. בשלב הבא הוא יבחן את המסמכים, יחליט על הגשת התביעה ויגיש אותה. כמו כן, עורך הדין ילווה את התובע לאורך כל הדרך – כולל בדיוני הוועדות הרפואיות בביטוח לאומי, עד למימוש כלל הזכויות שלו.

 

תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס – סיכום

מי שסובל מהפטיטיס שהתפתח לכדי בעיה כרונית, עשוי להיות זכאי להגשת תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס. ואולם דווקא בגלל המתווה הייחודי של המחלה, יש צורך בהוכחות חותכות שאכן מגיש התביעה זכאי לנכות עם כל המשתמע ממנה. הבשורה המעודדת בהקשר זה היא, כי הגשת התביעה באמצעות עורך דין, עשויה לא רק לזרז את קבלת הזכויות אלא לתרום באופן משמעותי גם להבטחת הזכויות של מגיש התביעה.

משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש ליווה זה מכבר חולים רבים בהגשת תביעת נכות בגין הפטיטיס בביטוח לאומי ובגופים מבטחים נוספים. אם יש לכם צורך להגיש תביעה למימוש זכויותיכם, כדאי ליצור קשר כעת עם משרדנו ולעשות צעד משמעותי למיצוי הזכויות שלכם בביטוח הלאומי ובכלל.

תביעת נכות כללית בגין הפטיטיס

הפטיטיס היא מחלה זיהומית של הכבד, אשר נגרמת בשל נגיפים שחודרים אליו באמצעות מזון או מים מזוהמים. גורם נוסף להתפרצות הפטיטיס הוא מגע עם הפרשות שונות. לדוגמה – מגע עם דם של חולה, או העברת הזיהומים באמצעות יחסי מין עם אדם אחר שלקה במחלה. ככל שהחשיפה של אדם, בעקבות עיסוק מקצועי למשל, לחומרים הללו, כך הסיכויים להיווצרות המחלה הם גבוהים יותר.

התשובה לשאלה הזאת היא חיובית. במרבית המקרים, זיהוי מוקדם של המחלה וטיפול נכון בה, עשויים להביא לריפוי מלא של החולה. ברובם המכריע של המקרים, מי שלקה בהפטיטיס איננו מפתח תסמינים כרוניים ועשוי להחלים החלמה מלאה מהמחלה. עם זאת, המחלה הזאת עלולה במקרים מסוימים להפוך לכרונית, מה שיחייב את החולה הן בטיפולים קבועים והן בנטילת תרופות.

מי שחשוף באופן קבוע למזון או למים מזוהמים, בין אם במסגרת עבודתו או בנסיבות אחרות, עלול ללקות במחלה. גם עובדים במוסדות רפואיים שונים עלולים להיות חשופים למחלה. זאת עקב החשיפה המרובה והקבועה שלהם להפרשות של אנשים אחרים, כולל גם והפרשות אחרות. חשיפה כזאת לאורך זמן שגרמה להפטיטיס, עשויה להפוך עובדים כאלה לזכאים להיות מוכרים כנכי עבודה.

ככל שהדבר נשמע לכאורה בלתי הגיוני, ישנן תרופות שדווקא הן עלולות להגדיל את הסיכויים של מי שמשתמש בהן לחלות בהפטיטיס. לרוב, מדובר בתרופות או בתכשירים שכחלק מהפעילות שלהם הם מורידים את רמות החיסון של הגוף. חלק מהתרופות הללו הן תרופות המכילות איבופרופן ואינדומטצין, תכשירים רווחים בתעשיית התרופות. עם זאת, התפתחות הפטיטיס מתרחשת רק בעקבות שימוש ממושך ואינטנסיבי בהן.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד נכות כללית
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן