לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

זכויות חייל מילואים שנפצע במלחמת חרבות ברזל

במסגרת מלחמת חרבות ברזל, חיילי מילואים רבים נפצעו וזקוקים להגשת תביעה להכרה כנכי צה"ל במשרד הביטחון. תהליך זה יקבע את זכויותיהם וקצבאותיהם לשנים רבות קדימה, ולכן חיוני שיתבצע באופן שיסייע להבטיח שכל זכויותיהם ימומשו. מאמר זה מפרט אילו זכויות חייל מילואים שנפצע במלחמת חרבות ברזל יכול לקבל וכיצד ניתן להגיש תביעה לקבלתן ממשרד הביטחון עוד במהלך האשפוז בבית החולים.

 

נפצעתם בשירות המילואים במבצע "חרבות ברזל"? דעו את זכויותיכם

חיילים, אנשי מילואים ואנשי כוחות הביטחון שנפצעו בעקבות מלחמת חרבות ברזל, זכאים להגיש תביעה לאגף השיקום של משרד הביטחון כדי להיות מוכרים כנכי צה"ל. באמצעות תביעה זו ניתן לקבל תגמולי נכות חודשיים או מענק נכות חד פעמי ממשרד הביטחון, החזר על הוצאות רפואיות והוצאות של קרובי משפחה ומגוון הטבות נלוות, כתלות בדרגת הנכות שתיקבע לתובע. בנוסף לכך, חיילי מילואים שנפצעו במלחמה, זכאים גם לקבל פיצוי ראשוני ממשרד הביטחון, כפי שיפורט להלן.

 

זכויות חייל מילואים שנפצע במלחמת חרבות ברזל לפיצויים ראשוניים ממשרד הביטחון

במשרד הביטחון הוגדרו קריטריונים לקבלת פיצוי כספי בעקבות הגשת תביעה לפצועי מלחמת חרבות ברזל. תגמולים אלו הם למעשה מענקים שיקוזזו אחרי שיתקבל תגמול הנכות הקבוע ממשרד הביטחון.

פצועים קל

זכאות למענק חד פעמי בסך 1,800 ש"ח ומקדמה על חשבון תגמולי הנכות בסך 1,593 ש"ח.

פצועים קל שאושפזו

זכאים למענק חד פעמי בסך 1,800 ש"ח וכיסוי הוצאות האשפוז עד סכום של 2,635 ש"ח. 

זאת בנוסף לזכאות למקדמה על חשבון תגמולי הנכות בסך 1,593 ש"ח ותוספת בגין האשפוז בסך 4,228 ש"ח.

לפצועים אלו מגיע גם החזר הוצאות לבני משפחה המלווים אותם באשפוז בסך 8,571 עד 17,141 ש"ח בגין אובדן של ימי עבודה, הוצאות נסיעה, לינה וכלכלה.

פצועים בדרגה בינונית – קשה

זכאים למענק חד פעמי בסך 1,800 ש"ח וכיסוי הוצאות האשפוז עד סכום של 2,635 ש"ח. 

זאת בנוסף לזכאות למקדמה על חשבון תגמולי הנכות בסך 4,248 ש"ח  ותוספת בגין האשפוז בסך 5,270 ש"ח

גם לפצועים אלו מגיעים החזרי הוצאות לבני משפחה המלווים אותם באשפוז בסך 8,571 עד 17,141 ש"ח בגין אובדן של ימי עבודה, הוצאות נסיעה, לינה וכלכלה.

 

מה סכום הפיצוי למשרת מילואים שנפצע במלחמה אחרי קביעת דרגת הנכות במשרד הביטחון?

סכום הפיצוי למשרת המילואים שנפצע במלחמת "חרבות ברזל" תלוי באחוזי הנכות, שייקבעו לו בידי הוועדה הרפואית במשרד הביטחון:

  • עד 9 אחוז נכות – אין פיצוי כספי בכלל ממשרד הביטחון.
  • מ10-  עד 19 אחוז נכות – מקבלים פיצוי בסכום חד פעמי המתחיל ב- 57,353 ש"ח בעבור 10% נכות ו- 216,933 ש"ח בעבור 19% נכות.
  • החל מ- 20 אחוז נכות והלאה – נכה צה"ל מקבל קצבת נכות חודשית בסכום שנע בין 1,062 ועד 7,435 שקלים לחודש כתלות באחוזי הנכות שנקבעו עבורו. 

חשוב לדעת:

אנשי מילואים יכולים להגיש בקשה מיוחדת לקבלת תוספת לגמלה המחושבת על בסיס שכרם באזרחות. התוספת הנ"ל מגדילה משמעותית את סכום הפיצוי הבסיסי שמקבלים נכי משרד הביטחון שאינם אנשי מילואים, ולכן חשוב מאוד להכיר בזכות זו ולדרוש אותה במועד.

 

באיזה שלב מומלץ להגיש תביעה למימוש זכויות חייל מילואים שנפצע במלחמת חרבות ברזל?

אם אתם אנשי מילואים ונפצעתם במלחמת חרבות הברזל, כדאי להגיש את התביעה למשרד הביטחון על הפציעה בהקדם האפשרי. הגשה מוקדמת של התביעה תאפשר הגשה של בקשות נוספות כמו בקשות לטיפולים, סיוע, עזרה באשפוז וכו' על חשבון משרד הביטחון. 

יתרה מכך, חשוב לדעת, כי נכה אשר מגיש את תביעתו במשרד הביטחון עד 12 חודשים ממועד הפציעה – הכרת נכותו במשרד הביטחון לטובת מימוש זכויותיו, תחול החל מיום הפציעה או השחרור מהשירות.

 

איך חייל מילואים שפונה לבית חולים עקב פציעתו במלחמת חרבות ברזל, יכול לפעול למימוש זכויותיו?

עם הגעתכם לבית החולים, יחידת ר"מ 2 תספח אתכם תחתיה ומעכשיו הטיפול הרפואי שיינתן לכם יהיה תחת אחריותה. במרבית המקרים, בחלוף כמה ימים ספורים, נציגי משרד הביטחון יופנו אליכם במטרה לסייע לכם להגיש את התביעה למשרד הביטחון. במידת הצורך הם גם ימלאו עבורכם את התביעה אם הינכם מתקשים לעשות זאת בשל פציעתכם. 

כיום ניתן להגיש תביעות נכות במסלול הירוק – שהוא מסלול מהיר ומקוצר שזמין לנפגעי המלחמה להגשת תביעות למשרד הביטחון. אולם בכל מקרה, חשוב שלא להתמהמה ולהגיש את תביעתכם באמצעות הנציגים הללו בשלב מוקדם ככל הניתן. 

הגשת התביעה דרכם תזרז את תהליך ההכרה שלכם במשרד הביטחון ובהתאם לזאת – גם את יכולתכם לממש את מלוא זכויותיכם כנכי צה"ל.

 

למה קריטי לשים לב בהגשת תביעת נכה צה"ל בעזרת נציגי משרד הביטחון בזמן האשפוז?

חשוב לציין בפניהם את כלל האיברים שנפגעו במסגרת אירועי המלחמה, לדווח על כלל הכאבים והבעיות מהם אתם סובלים כרגע עקב פציעותיכם במלחמה, ולא להשמיט אף פרט. 

החשיבות של הדיווח נובעת מן העובדה שגם במסמכי התביעה, חיוני לציין את מלוא הבעיות הרפואיות והנפשיות בעקבות המלחמה – החל מהבעיה המשמעותית ביותר ועד הבעיה שנראית לכם כמינורית ביותר. הדבר קריטי לקביעת דרגת הנכות הגבוהה ביותר האפשרית עבורכם במשרד הביטחון. ככל שדרגת הנכות שתקבע עבורכם תהיה גבוהה יותר – כך תגדל גם זכאותכם לפיצוי נכות וזכויות נלוות לחיילי מילואים שנפצעו במלחמה. לכן מומלץ שלא להשמיט אף בעיה וכאב במילוי מסמכי התביעה להכרה בנכה צה"ל במשרד הביטחון.

בנוסף לכך, קריטי גם לבקש מנציגי משרד הביטחון המסייעים לכם להגיש את תביעתכם, שימסרו לכם עותק מטופס התביעה. זאת משום שלאחר שהתביעה הוגשה בפועל, כבר לא יהיה גורם מערכתי שימשיך ללוות אתכם בתהליך הטיפול בתביעתכם. משכך, במידה ותתעורר בעיה במיצוי זכויותיכם מול משרד הביטחון, חיוני שיהיה בידכם תיעוד מלא של כל הטפסים שהוגשו במסגרת הגשת התביעה. כך במידת הצורך, תוכלו להמשיך את התהליך מול משרד הביטחון עצמאית או בסיוע מקצועי מטעם עורך דין.

 

לסיכום

במאמר זה סקרנו את התהליך להגשת תביעת משרד הביטחון, הנדרש לצורך מיצוי זכויות חייל מילואים שנפצע במלחמת חרבות ברזל. בהגשת תביעה זו, חשוב לזכור כי תביעה למשרד הביטחון היא הליך משפטי מורכב שישפיע על חייכם לטווח ארוך. לפיכך, אם ברצונכם למצות את מלוא זכויותיכם בצורה מקצועית, מומלץ בחום ליצור קשר עם משרד עורכי דין המתמחה בהגשת תביעות מסוג זה לקצין התגמולים במשרד הביטחון. משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש מכיר היטב את התהליך והחקיקה הרלוונטית על בוריים, ויוכל לסייע לכם לנווט בין האתגרים שעשויים להתעורר בתהליך הגשת התביעה, המצאת המסמכים הנחוצים, הופעה בפני הוועדה הרפואית לקביעת אחוזי נכות במשרד הביטחון ובתוך כך – לאפשר את קבלת מלוא הזכויות והפיצויים המגיעים, לכם בהקדם האפשרי. אל תהססו לפנות אלינו להתייעצות ראשונית ללא התחייבות וללא עלות, כבר היום.

זכויות חייל מילואים שנפצע במלחמת חרבות ברזל

כן. אנשי המילואים רשאים להגיש בקשה מיוחדת לקבלת תוספת לגמלה המחושבת על בסיס שכרם באזרחות. התוספת הנ"ל מגדילה משמעותית את סכום הפיצוי הבסיסי שמקבלים נכי משרד הביטחון שאינם אנשי מילואים.

גובה התגמול שיתקבל בהגשת תביעת נכות למשרד הביטחון, תלוי באחוזי הנכות שייקבעו לנפגע:

  • עד 9 אחוזי נכות – אין פיצוי כספי בכלל ממשרד הביטחון.
  • מ10 ועד 19 אחוז נכות – מקבלים פיצוי חד פעמי שמתחיל ב- 57,353 ש"ח ל – 10 אחוז נכות ו- 216,933 ש"ח עבור 19 אחוזי נכות.
  • מ- 20 אחוזי נכות והלאה – יקבל הנכה קצבה חודשית בסכום שנע בין 1,062 ועד 7,435 שקלים לחודש כתלות באחוזי הנכות שנקבעו עבורו. 

אנשי מילואים אשר נפצעו במלחמה, יכולים להגיש תביעה לאגף השיקום במשרד הביטחון כדי להיות מוכרים כנכי צה"ל ולקבל את הסיוע הכספי, הנפשי והלוגיסטי שהם זקוקים לו. 

תהליך ההכרה באנשי מילואים כנכי צה"ל במשרד הביטחון וקביעת הנכות הקבועה עבורם, יקח לכל הפחות שנה ולפעמים מספר שנים. במהלך התביעה יצטרך התובע להגיש שלל של בקשות, לבצע מספר רב של בדיקות רפואיות וזאת בכדי שיקבל את מירב הזכויות שלו מול משרד הביטחון.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט

פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה

פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו

פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב

פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות דרכים
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש

לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן