לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

דוגמאות לפגיעה בעבודה

פציעות ופגיעות בעבודה מעוררות דאגה בתעשיות השונות, כאירועים אשר עלולים להעמיד בסיכון את בריאותם ורווחתם של העובדים. ישנם מגוון דוגמאות לפגיעה בעבודה, וננסה לסקור אותן במאמר זה. דוגמאות אלה ורבות אחרות מדגישות את חשיבותם של אמצעי מניעה להבטחת סביבת עבודה בטוחה יותר. בכל מקרה של פגיעה ורצון לפיצויים יש לפנות לעורך דין תאונות עבודה המומחה ומנוסה בתחום זה, באופן מיידי ומהיר ככל האפשר.

 

דוגמאות לפגיעה בעבודה – פציעות שרירים ופציעות בגב

פציעות שרירים ושלד, המתבטאות במתיחות, נקעים ופציעות מאמץ חוזרות ונשנות (RSIs), נפוצות במקצועות מסוימים בעיקר אלו הכוללים עבודה פיזית או תנועות חוזרות כמו אלו הנהוגות ליד מכונות ייצור. עובדי בניין, עובדי מפעל ועובדי משרד כאחד עלולים לחוות פציעות בשריר-שלד עקב מאמץ יתר, טכניקות הרמה לא נכונות או תקופות ממושכות של תנועות חוזרות ונשנות (לרבות ישיבה מאומצת מול שולחן המחשב). כדי לנסות לפתור בעיות אלו יש להטמיע במקום העבודה תחנות עבודה ארגונומיות, יש לתת הכשרה מתאימה על טכניקות הרמה ויש לשלב הפסקות קבועות.

פציעות גב הן שכיחות יותר בתעשיות ומקצועות אשר מחייבים הרמת חפצים כבדים, תנוחות מסוימות או עיסוקים אשר מועדים יותר לפגיעה של החלקות ונפילות. טכניקות הרמה לא נכונות, היעדר ציוד מתאים ודרך עבודה לקויה תורמים להופעה של פציעות גב. מעסיקים יכולים למזער את הסיכון למגוון זה של דוגמאות לפגיעה בעבודה על ידי מתן עזרים מכניים להרמה, הבטחת הכשרה מתאימה על טכניקות הרמה ושמירה על מקום עבודה נקי ממפגעים.

 

על נפילה מגובה כדוגמאות לפגיעה בעבודה שמסכנת את חיי העובד

בענף הבנייה למשל, נפילות מגובה הן נושא מדאיג מאד, כאשר נעשית עבודה על פיגומים, סולמות או גגות. נפילה מגובה עלולה לגרור פציעות חמורות, כולל שברים, זעזוע מוח, ואף מוות. הקפדה על תקנות מחמירות של בטיחות, מתן ציוד מתאים להגנה מפני נפילה והקפדה על הדרכת עובדים מקיפה לעבודה בגובה הם אמצעי מניעה חיוניים להפחתת הסיכון לנפילות.

דוגמאות לפגיעה בעבודה על רקע פגיעה מחפצים שונים בסביבת העבודה של העובד

עובדים במגזרים שונים עומדים בפני הסיכון להיפגע מחפצים, בין אם זה כלי עבודה, ציוד או חומרים. אתרי בנייה, מפעלי ייצור ומחסנים עלולים להיות מקומות שכיחים למגוון דוגמאות לפגיעה בעבודה. אמצעי ההגנה והמניעה שניתן לנקוט כנגד פציעות אלו הם לבישת ציוד מגן אישי מתאים, יישום של פרוטוקולי בטיחות קפדניים ושמירה על סביבת עבודה מסודרת ומאורגנת.

 

הסיכון לפגיעות חשמליות, כוויות, פגיעות בדרכי הנשימה ופגיעות אחרות בעבודה

מקצועות ועבודות הכרוכים בעבודת חשמל טומנים בחובם סיכון להתחשמלות ולכוויות. חיווט לקוי, הכשרה לא מספקת ואי הקפדה על נהלי בטיחות עלולים להוביל לפציעות חמורות. על המעסיקים לתעדף בדיקות שוטפות של מערכות החשמל, לספק הכשרה מקיפה לעובדים העובדים בחשמל, ולאכוף הנחיות בטיחות מחמירות למניעת פציעות חשמל במקום העבודה.

בתעשיות בהן העובדים חשופים לחומרים מזיקים או לחלקיקים הנישאים באוויר, פגיעות בדרכי הנשימה עלולות להיות נפוצות. דוגמאות לפגיעות שכאלה כוללות שאיפת אדים רעילים, אבק או אדים כימיים, מה שמוביל לבעיות נשימה או מחלות ארוכות טווח. מעסיקים חייבים להבטיח שימוש נכון בציוד מגן נשימתי, לספק אוורור נאות וליישם אמצעי בטיחות קפדניים.

 

הידעתם? גם פגיעות מיקרוטראומה בעבודה מהוות דוגמאות לפגיעה בעבודה

פציעות מיקרוטראומה הן פציעות מצטברות הנובעות מתנועות חוזרות ונשנות ושימוש יתר בחלקי גוף מסוימים. פציעות אלו נפוצות יותר במסגרות משרדיות בהן עובדים עוסקים במשימות חוזרות כמו הקלדה או שימוש בעכבר לתקופות ממושכות, כך שהם עלולים לסבול מתסמונת התעלה הקרפלית. על המעסיקים לעודד תחנות עבודה ארגונומיות, לתת הפסקות קבועות ולהציע כלים ארגונומיים שיכולים לסייע.

 

לסיכום

פציעות עבודה מתבטאות בצורות שונות, ומשפיעות על אנשים במגוון רחב של תעשיות. הבנת סוגי הפציעות השונים וההשלכות האפשריות שלהן מדגישה את החשיבות של אמצעי בטיחות פרואקטיביים, הדרכת עובדים וגישה מקיפה לניהול סיכונים. בכל מקרה של תאונת עבודה יש לפנות לייעוץ של עורך דין תאונות עבודה, אשר יכול לא רק לדאוג לתביעת הפיצויים אלא גם למניעת הישנות תאונות אלו בעתיד.

לפרטים נוספים על מימוש זכויות רפואיות עקב פגיעה בעבודהפנו כעת אל משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש.

דוגמאות לפגיעה בעבודה

פציעות שרירים ושלד במקום העבודה עלולים להתבטא במתחים, נקעים ופציעות מאמץ חוזרות ונשנות (RSI). פציעות אלה יכולים לנבוע ממאמץ יתר, טכניקות הרמה לא נכונות ותקופות ממושכות של תנועות חוזרות ונשנות, המשפיעות על עובדים בתעשיות שונות. מפציעות אלו סובלים עובדים ממגוון תעשיות, מקצועות ותחומי עבודה.

מעסיקים יכולים להפחית את הסיכון לנפילות מגובה על ידי הקפדה על תקנות בטיחות מחמירות, אספקת ציוד מתאים להגנה מפני נפילה והבטחה להדרכת עובדים מקיפה בנושא של עבודה בגובה. הקפדה על מעקות בטיחות, רשתות בטיחות ופיגומים מאובטחים יכולים אף הם לתרום למניעת מקרים אלו.

כדי להפחית את שכיחותן של פציעות גב, מעסיקים יכולים לספק עזרים מכניים להרמה, להבטיח הכשרה מתאימה על טכניקות הרמה ונשיאה ולשמור על סביבת מקום עבודה נקי ממפגעים, כמו רצפה חלקה למשל. תחנות עבודה ארגונומיות והפסקות קבועות יכולות לתרום גם הן למניעת פציעות גב.

כדי להפחית את הסיכון לפציעות בדרכי הנשימה, על מקומות העבודה להבטיח שימוש נכון בציוד מגן נשימתי, לספק אוורור נאות באזורים עם חומרים מזיקים, וליישם אמצעי בטיחות קפדניים. הכשרה שוטפת על טיפול נכון בכימיקלים וחומרים יכולה גם היא לתרום למניעת פציעות נשימתיות.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה, תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן