לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

פגיעה בעבודה

פגיעה בעבודה – בין אם נגרמה בשל תאונת עבודה ובין אם התרחשה על רקע מחלת מקצוע או מיקרוטראומה, היא נושא נרחב וקריטי המשפיע על אנשים בתעשיות שונות ובמקצועות מגוונים. אירועים אלה לא רק יוצרים סיכונים לרווחה הפיזית של העובדים, אלא גם מטילים עומס וקושי בתחומי בריאות הנפש, היציבות הכלכלית ושביעות הרצון בעבודה. יש לזכור שפגיעה בעבודה יכולה להתרחש עקב סיבות רבות, הן במקצועות הצווארון הכחול, והן במקצועות הצווארון הלבן. לכן במאמר זה נסקור את ההשפעה רחבת ההיקף של פגיעות בעבודה לרבות האתגרים הקשורים בכך.

 

המחיר הפיזי של פגיעה בעבודה וההשפעה הנפשית והרגשית על העובד

תאונות עבודה עלולות לגרום למגוון של פציעות, החל מחתכים וחבורות קלות ועד לשברים קשים ואף מצבים מסכני חיים. במקרה ובו ישנה פגיעה בעבודה בעלת השפעות פיזיות יהיה צורך בתחילה בטיפול רפואי מיידי ורק לאחר מכן תהיה אפשרות לחשוב על כלל ההשלכות שיש לפגיעה זו. בין אם הפגיעה נגרמה מהחלקה או נפילה, תקלות במכונות או סכנות אחרות הקיימות במקום העבודה, המחיר אותו יידרש העובד לשלם על פגיעה זו לא יתבטא רק באופן פיזי.

מעבר לפציעות הפיזיות, סביר להניח שהעובד ירגיש גם בפגיעות נפשית ורגשית לאחר התאונה. האדם עלול להרגיש כי נעשתה הפרעה פתאומית לשגרה, פחד וחוסר וודאות לגבי ההחלמה. מעבר לכך, עלול האדם להרגיש פחד מאובדן עבודה, דאגות לגבי יכולות עתידיות, ועומס כללי הנלווה לאירועים שכאלה.

 

השלכות פיננסיות וביטחון תעסוקתי של נפגעי עבודה

הפחד מפני אי יציבות כלכלית היא גורם משמעותי לפחד וחרדה לאחר פגיעה בעבודה. סביר להניח שהעובד יידרש להתמודד עם אתגרים כלכליים כתוצאה מאובדן ההכנסה הפוטנציאלי במהלך ההחלמה, חשבונות רפואיים יקרים והוצאות נלוות אחרות. השלכות אלו מדגישות את המורכבויות הכרוכות בצורך לתביעת פיצויים או קבלת זכויות אחרות מהמוסד לביטוח לאומי וממחישות את ההשפעה על כלל משק הבית המונה מספר נפשות ולא רק על האדם הבודד.

שביעות רצון בעבודה והגשמה מקצועית הם מרכיבים בלתי נפרדים מהרווחה הכללית של העובד, והם עלולים להיפגע ואף להיעלם עקב תאונת העבודה. העובדים הנפגעים עלולים להתמודד עם הפחד מהישנות תאונות דומות. ככלל, ככל שהתאונה או הפגיעה תהיה מורכבת וחמורה יותר, כך ייאלצו העובדים להתמודד עם זהותם המקצועית הישנה והחדשה. אין ספק שזהו תפקידם של המעסיקים לשפר את סביבת העבודה לבטוחה ותומכת יותר כדי לסייע לחזרתו של העובד הנפגע לעבודה.

 

אילו אמצעים יזומים ניתן ליישם כדי למתן את ההשפעות השליליות של פגיעה בעבודה?

ישנם אמצעים יזומים שניתן ליישם כדי למתן את ההשפעות השליליות של פגיעה בעבודה. יש להדגיש את הבטיחות במקום העבודה, ולספק מערכות תמיכה לעובדים הפגועים וכן לתכנן תהליכים יעילים לקבלת פיצויים. צעדים אלה מדגישים את האחריות הקולקטיבית של המעסיקים, הגופים הממשלתיים והגופים הרגולטוריים ביצירת סביבת עבודה בטוחה ותומכת יותר.

אין לשכוח שפגיעה בעבודה יכולה להוביל את האנשים לתוך רשת מורכבת של אתגרים משפטיים, פיננסיים ומנהליים. עורכי דין תאונות עבודה הם חשובים וקריטיים כדי להגיש את תביעת הפיצויים ולנהל את ההליך המשפטי, אם יש צורך בכך. בדרך כלל עורך הדין ישמש כסנגור העובדים שנפגעו, כדי להבטיח כי זכויותיהם מוגנות, והם מקבלים את הפיצוי והתמיכה המגיעים להם.

 

חשיבותו של עורך דין תאונות עבודה כגורם מסייע לנפגעי עבודה

לא ניתן להפריז בחשיבותו של עורך דין תאונות עבודה בהקשר של נפגעי עבודה. עורך דין שהינו מומחה בתחום יוכל להבטיח פיצוי הוגן בגובה המקסימלי האפשרי על פי חוק. מעבר לכך, יוכל עורך הדין לדאוג שאם התביעה תישלל עקב סיבה כלשהי הוא ינהל משא ומתן עם המבטחים ועם המוסדות הרלוונטיים כדי לספק את שאר ההוכחות החסרות והנדרשות.

 

לסיכום

פגיעה בעבודה כתוצאה מתאונת עבודה, מחלת מקצוע או פגיעות מיקרוטראומה, מהווה אתגר רחב היקף שנוגע בתחומי חיים רבים מלבד זה הפיזי. בכל מקרה שכזה, יש לערב את המעסיק כדי שייקח אחריות ויפעל למען טובת העובדים באופן כללי ואלה שנפגעו באופן ספציפי. מעבר לכך, יש להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה אשר הינו הגורם באמצעותו ניתן לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי ובתנאים מסוימים גם מחברת הביטוח, קרן הפנסיה ואף מהמעסיק.

למידע נוסף על מימוש זכויותיכם בעקבות פגיעה בעבודה – פנו אל משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש בהקדם ונסייע לכם.

פגיעה בעבודה

לאחר שאדם חווה פגיעה הקשורה בעבודה, עליו לנקוט במספר צעדים מיידיים. בראש ובראשונה, עליו לפנות לטיפול רפואי מיידי כדי לטפל בכל הפציעות. בנוסף, חשוב לדווח על האירוע לממונה או למעסיק בהקדם האפשרי כדי להבטיח את תיעוד המקרה. לבסוף, יש לאסוף מידע רלוונטי על התאונה, לרבות הצהרות עדים, תמונות וכל ראיה אחרת.

הגשת תביעה לפיצויים עלולה להתגלות כתהליך מורכב. ישנו חשש מדחיית התביעה מצד מעסיקים או חברות ביטוח, עקב מחלוקות על סיבת הפציעה או שאלות לגבי האם זה קרה במסגרת העבודה. כדי להימנע ממצב מורכב זה, כדאי להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה אשר מנוסה ומומחה בדיוק בתחום זה.

עורך דין תאונות עבודה יכול לספק מידע רב ערך מניסיונו הרב בתביעות דומות. עורך הדין יידע להעריך את היקף הנזק המלא וינהל משא ומתן עם המעסיקים וחברות הביטוח. במקרים של אחריות צד שלישי, עורך הדין ינסה לפעול כך שלקוחו יוכל לקבל פיצוי נוסף.

המעסיקים חייבים ליישם אמצעי בטיחות מקיפים, כולל מתן הדרכה מתאימה לעובדים על השימוש בציוד ובפרוטוקולי הבטיחות. בדיקות בטיחות ותחזוקה קבועות של מכונות וסביבת העבודה יכולות לסייע בזיהוי בעיות עוד בטרם הם עשו נזק וטיפול בסכנות פוטנציאליות.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה, תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן