לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

אובדן כושר עבודה – ועדה רפואית

אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו אדם אינו מסוגל לעבוד כתוצאה ממחלה, פציעה או נכות. במקרים אלו, העובד עשוי להיות זכאי לקבלת פיצויים מהביטוח לאומי. אחד השלבים החשובים ביותר בהליך קבלת הפיצויים הוא הופעה בפני ועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי. בנושא של אובדן כושר עבודה – ועדה רפואית אחראית לקבוע את דרגת הנכות, אשר תשפיע על גובה הפיצויים שהמבוטח יקבל.

 

אובדן כושר עבודה – ועדה רפואית בדרך לפיצויים

העבודה היא חלק מרכזי בחיים של מרבית האנשים. ברוב שעות הערות, אנשים נמצאים בעבודה, ועובדים במטרה להתפרנס ולהצליח. חלק מהאנשים אוהבים יותר לעבוד, וחלק פחות. אחדים הם עם יותר אמביציה ויכולות ואחרים לא. עם זאת, המשותף לכולם הוא לא רק הרצון לעבוד, אלא גם הצורך. לכן, כאשר מאבדים את כושר העבודה, משהו מאוד מהותי בחיים משתנה. כאשר אי אפשר להתפרנס ולהרוויח כסף, מכל סיבה שהיא, יש צורך לקבל פיצויים, אשר מגיעים מהביטוח הלאומי.

 

מהי ועדה רפואית וכיצד היא משפיעה על ההחלטות המתקבלות בתביעות אובדן כושר עבודה?

כדי לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי, יש לעבור ועדה רפואית מיוחדת מטעם הביטוח. ועדה רפואית היא ועדה של מומחים רפואיים, המוסמכים לקבוע את דרגת הנכות של אנשים שנפגעו במהלך העבודה שלהם. בכל הנושא של אובדן כושר עבודה – וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, יש צורך לספק את המסמכים הנכונים, וכן לעבוד עם עורכי דין מתאימים כדי להגדיל את הסיכויים לזכות בתביעה. הוועדות הללו מורכבות מרופאים מומחים בתחומים שונים, כגון רפואה כללית, רפואת תעסוקה, רפואת פסיכיאטריה, ועוד.

 

מהו תפקידה של הוועדה הרפואית?

תפקידה העיקרי של הוועדה הרפואית הוא לקבוע את דרגת הנכות של האדם. דרגת הנכות היא הערכה של מידת ההשפעה של הפציעה או הנכות על יכולתו של האדם לעבוד. דרגת הנכות נקבעת על בסיס מספר גורמים, אותם צריך להכיר:

 1. חומרת הפציעה או הנכות.
 2. האזור של הגוף שנפגע.
 3. ההשפעה של הפציעה או הנכות על יכולתו של האדם לבצע פעילויות יומיומיות.
 4. ההשפעה של הפציעה או הנכות על יכולתו של האדם לעבוד.

 

מה כולל התהליך של הופעה בפני ועדה רפואית של הביטוח הלאומי?

כדי להופיע בפני ועדה רפואית, יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. תביעה זו צריכה לכלול את המסמכים הבאים:

 • טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה (טופס 211)
 • אישור מהמעסיק על אירוע התאונה
 • מסמכים רפואיים המעידים על הפציעה או הנכות

המוסד לביטוח לאומי יבדוק את התביעה וייצור קשר עם האדם כדי לקבוע את מועד ההופעה בפני הוועדה הרפואית. ביום ההופעה בפני הוועדה הרפואית, האדם צריך להביא את מסמכי זיהוי וכן מסמכים רפואיים מעודכנים. הוועדה הרפואית תשאל את האדם על הפציעה או הנכות, וכן תבחן את המסמכים הרפואיים. לאחר מכן, הוועדה תכריע על דרגת הנכות של האדם.

 

איך להגדיל את סיכויי ההצלחה בוועדה רפואית אובדן כושר עבודה?

השתתפות בוועדה רפואית היא שלב קריטי בהליך קבלת קצבת נכות. הוועדה קובעת את דרגת אי הכושר להשתכר של הנבדק, אשר קובעת את גובה הקצבה.

ישנם מספר דברים שניתן לעשות כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה בוועדה רפואית:

 1. פנו לייעוץ משפטי של עורך דין לתביעות אובדן כושר עבודה: עורך דין מנוסה יכול לסייע לכם להכין את התיק שלכם, להבין את ההליך בוועדה ולעמוד על זכויותיכם.
 2. הגישו תיק מסמכים רפואיים מקיף התומך באובדן כושר העבודה שלכם: המסמכים הרפואיים צריכים לכלול את כל הטיפולים והבדיקות הרפואיות שעברתם, כולל תוצאות הבדיקה.
 3. אם יש צורך, הגישו לוועדה חוות דעת מומחה: חוות דעת מומחה יכולה לסייע להמחיש את חומרת המצב הרפואי שלכם ולתמוך בקביעה של אובדן כושר עבודה.
 4. הקפידו לציין בפני הוועדה מה היה עיסוקכם המדויק לפני אובדן כושר העבודה: הוועדה תדון ביכולת שלכם לחזור לעסוק בעיסוקכם הקודם, ולכן חשוב לציין את פרטי העיסוק שלכם.

כפי שלבטח כבר הבנתם, הכנה נכונה לוועדה רפואית יכולה לסייע לכם לקבל את הקצבה המגיעה לכם. לכן פנייה לייעוץ משפטי של עורך דין לתביעות אובדן כושר עבודה היא הדרך הטובה ביותר להבטיח שאתם מקבלים את כל הזכויות שלכם.

 

מה עושים במצב של דחייה של התביעה על בסיס החלטות הוועדה הרפואית?

הוועדה הרפואית יכולה כמובן לאשר את התביעה, לאשר אותה חלקית, או לדחות אותה לחלוטין. אם האדם אינו מסכים עם החלטת הוועדה הרפואית, הוא יכול להגיש ערעור לבית הדין לעבודה. הערעור צריך להיות מוגש בתוך 30 יום מיום קבלת החלטת הוועדה הרפואית. בכל מקרה, העדיפות היא לעבוד עם עורך דין מומחה לביטוח לאומי אשר ייתן לכם ייעוץ איכותי, ייצוג בבית המשפט, התעסקות עם בירוקרטיה, וכמובן יתווה את המהלכים המשפטיים כדי להגביר את הסיכויים שלך לזכות לפיצוי מקסימלי מהביטוח הלאומי.

 

מדוע חשוב לעבוד עם עו"ד מומחה לביטוח לאומי לפני הופעה בפני ועדה רפואית?

הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי היא שלב חשוב בהליך קבלת פיצויים. במקרה של אובדן כושר עבודה – ועדה רפואית אחראית לקבוע את דרגת הנכות של האדם, אשר תשפיע על גובה הפיצויים שהוא יקבל. עבודה עם עורך דין מומחה לביטוח לאומי לפני הופעה בפני ועדה רפואית יכולה להגדיל את הסיכויים לקבל את הפיצויים המגיעים לכם. עורך דין מומחה יכול לעזור לכם בהבנת ההליך של הופעה בפני ועדה רפואית, הכנת המסמכים הרלוונטיים וייצוג בפני הוועדה.

 

לסיכום – זקוקים לסיוע בהכנה לוועדה רפואית בתביעת אובדן כושר עבודה? הגעתם למקום הנכון

ועדה רפואית היא שלב קריטי בהליך קבלת קצבת נכות מביטוח לאומי. הוועדה קובעת את דרגת אי הכושר של הנבדק לעבוד, אשר קובעת את גובה הקצבה.

לכן חשוב להכיר את ההליך שמתקיים בוועדה הרפואית, ולהתכונן אליו כראוי. ניתן לעשות זאת באמצעות פנייה לייעוץ משפטי במשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש, המתמחה בליווי מבוטחים בתביעות נכות בביטוח לאומי.

אם אתם מתמודדים עם אובדן כושר עבודה, פנו עוד היום למשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש לקבלת ייעוץ מקצועי שיסייע לכם לקבל את המגיע לכם.

אובדן כושר עבודה - ועדה רפואית

תפקידה העיקרי של הוועדה הרפואית הוא לקבוע את דרגת הנכות של אדם שנפגע וסובל מנכות כזו או אחרת. דרגת הנכות היא הערכה של מידת ההשפעה של הפציעה או הנכות על יכולתו של האדם לעבוד וכן אינדיקציה לרמת הפיצוי שהוא צריך לקבל מהמדינה.

דרגת הנכות נקבעת על בסיס מספר גורמים, כולל חומרת הפציעה או הנכות, האזור של הגוף שנפגע בפגיעה, ההשפעה של הפציעה או הנכות על יכולתו של האדם לבצע פעילויות יומיומיות, וכן ההשפעה של הפציעה או הנכות על יכולתו של האדם לעבוד.

כדי להופיע בפני ועדה רפואית, יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. תביעה זו צריכה לכלול מסמכים כמו טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה (טופס 211), אישור מהמעסיק על אירוע התאונה, ומסמכים רפואיים המעידים על הפציעה או הנכות. ביום ההופעה בפני הוועדה הרפואית, צריך להגיע עם כל המסמכים הרלוונטיים, עדויות וצילומים (אם יש כאלו) וכמובן, עדיף להצטייד בעו"ד איכותי שמכיר את התחום.

אם אדם אינו מסכים עם החלטת הוועדה הרפואית, הוא יכול להגיש ערעור לבית הדין לעבודה. הערעור צריך להיות מוגש בתוך 30 יום מיום קבלת החלטת הוועדה הרפואית. גם כאן, העדיפות היא לעבוד עם עורך דין טוב, לבטח אם התביעה הראשונית נדחתה. עורך דין מגדיל משמעותית את הסיכוי לזכייה בתיק.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין אובדן כושר עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן