לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה

שליחים צעירים רבים העובדים על גבי אופנועים חשופים יותר לסיכון של מעורבות בתאונות דרכים. עם זאת, מחקרים מראים כי חלק ניכר מהם אינם מדווחים על תאונות אלו למעסיקיהם ואינם מודעים לזכויות המגיעות להם במקרה כזה. במאמר זה נסקור את הסיבות לתופעה זו ונמליץ על הצעדים שעל שליח שנפגע לנקוט על מנת לממש את מלוא זכויותיו עקב תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה.

 

נפגעתם במסגרת תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה? דעו את זכויותיכם

שליחים צעירים הם אוכלוסייה המצויה בסיכון יחסית מוגבר למעורבות בתאונות דרכים. לעיתים, הם נוטים להסתיר תאונות כאלה מהמעסיק שלהם. זוהי טעות – שכן הדבר עלול לגרום לאובדן זכויותיהם החוקיות. על כן, חשוב לדווח מיד על כל תאונת דרכים למעסיק, כדי להבטיח שהנפגע יקבל את מלוא הסיוע והפיצוי המגיעים לו בהתאם לחוק.

 

מדוע במקרים של תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה לא מדווחים למעסיק על פגיעתם?

שליחים הנוסעים על אופנוע הם בדרך כלל בגילאים צעירים מאוד – בני נוער שזה עתה קיבלו רישיון נהיגה, סטודנטים בשנות העשרים המוקדמות לחייהם או צעירים לפני גיוס – אשר מחפשים הכנסה נוספת. לעיתים, בשל גילם הצעיר, מתייחסים אליהם מעסיקיהם בזלזול ומפעילים עליהם לחץ לבצע משלוחים רבים יותר, מבלי להפנות תשומת לב מספקת לסיכונים איתם הם מתמודדים בעבודתם היומיומית.

לאור זאת, שליחים הרוכבים על אופנועים חשופים לסכנות הכביש בכל שעות היממה במסגרת עבודתם. הם לעיתים מעורבים בתאונות דרכים, החל מקלות ועד קשות.

חרף הנזק שנגרם להם, שליחים אלו נוטים להסתיר לעיתים את האירועים הללו ממעסיקיהם – בעיקר מחשש להתנכלויות בעבודה או פגיעה בפרנסתם.

 

הידעתם? לשליחים שנפגעו בתאונת דרכים במסגרת עבודתם – פוטנציאל לקבלת פיצויים בסכומים גבוהים

כפי שצוין, רוב אוכלוסיית השליחים הם צעירים. עובדה זו קריטית לחישוב הפיצויים במקרה של מעורבות בתאונת דרכים. אחד מראשי הנזק המרכזיים לנפגעי תאונות הוא אובדן כושר ההשתכרות בעתיד. מכיוון שמדובר באוכלוסייה צעירה, לשליחים פוטנציאל גבוה לפיצוי ניכר בגין ראש נזק זה במקרה של תאונה.

מאחורי הזכאות לפיצויים בהיקף משמעותי, רציונל פשוט וברור: ככל שגיל הנפגע צעיר יותר, כך תוחלת החיים העתידית שלו ארוכה יותר ופוטנציאל ההשתכרות שלו גבוה יותר. לפיכך, פיצויי הנזיקין לשליחים צעירים המעורבים בתאונות דרכים עשויים להיות משמעותיים ביותר ואף להגיע למאות אלפי שקלים. ואולם לעיתים, השליחים אינם מודעים לכך ונענים להצעות נמוכות הרבה יותר מצד חברות הביטוח בשלבים מוקדמים בתהליך למימוש זכויתיהם.

 

עובדים כשליחים? אין סיבה שתוותרו מראש על זכויותיכם רק מחשש מפני מעסיקיכם

במקרים רבים, ההעסקה של שליחים כעובדים מזדמנים מלווה בניצול. המעסיקים מעוניינים בעיקר לזרז את השליחים לספק את המשלוחים במהירות המרבית.

בתוך כך, כאשר מתרחשות תאונות דרכים, אנו עדים לעיתים קרובות לנטייה של מעסיקים להמעיט בחומרת הפגיעות שנגרמו לשליחים – אולי מחשש לצורך בתשלום פיצויים גבוהים יותר. אולם למעשה, אין למעסיק עצמו סיבה לדאגה: מכיוון שמדובר בתאונות עבודה, על השליח לנהל את הטיפול בנושא זה מול המוסד לביטוח לאומי וחברת הביטוח שביטחה את האופנוע.

בהקשר זה, העצה החשובה ביותר לשליח רוכב אופנוע שנפגע במסגרת תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה – היא לא לחשוש לפגוע במעסיק, שכן ממילא לא יינזק מהגשת התביעה.

 

הדבר הדחוף ביותר שעליכם לעשות אם נפגעתם בתאונת דרכים בעבודתכם כשליחים

אם נפגעתם בתאונת דרכים בעבודתכם כשליחים, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי לאחר התאונה, ובמידת הצורך להזמין אמבולנס – ומדוע? עליכם להבין: לעיתים ברגע תאונת הדרכים אמנם נראה כי מדובר בפגיעות קלות בלבד או בשריטות שטחיות יחסית. אולם לאחר זמן מה, עלולים להופיע כאבים המעידים על נזקים חמורים יותר שנגרמו לכם – פגיעות שיכולות לגרום לסבל משמעותי ואף לנזק בריאותי בלתי הפיך שעלול ללוות אתכם לתקופה ארוכה ואף לשארית חייכם. לכן חשוב ביותר לקבל טיפול רפואי בהקדם, גם אם הפגיעה נראית קלה בתחילה.

לכן, הקפידו לפנות לבדיקה וקבלת טיפול רפואי מבלי להסס או לדחות זאת. זכרו כי הבריאות שלכם וכושר העבודה שלכם תלויים בכך.

 

שליחים: לא לשכוח לאסוף פרטים של הצדדים הנוספים בתאונה לפני שמתפנים לקבלת טיפול רפואי!

כאמור, שליחים נוטים לעיתים שלא לייחס חשיבות מספקת לתאונות שקורות במהלך העבודה. רבים מהם אוספים את עצמם לאחר מכן מהכביש וממהרים למשלוח הבא, ללא דיווח על האירוע. התנהגות זו עלולה להכביד עליהם בעתיד כאשר יסבלו מכאבים כתוצאה מהתאונה. הסיבה לכך היא שכדי להיות זכאים לפיצויים, על השליחים להוכיח שאכן התרחשה תאונת דרכים. לכן, במקרה שהיה מעורב נהג אחר, חיוני לרשום את פרטיו. כמו כן, מומלץ לאסוף ראיות נוספות המעידות על קרות התאונה – בין אם בדמות תמונות, עדויות וכדומה. ככל שיהיו יותר הוכחות, כך יקל על השליח להוכיח את זכאותו לפיצוי בהמשך.

בקצרה, עם התרחש תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה, חשוב ביותר לרשום את פרטי הנהג המעורב ולפנות מיד לקבלת טיפול רפואי לאחר כל תאונה.

 

מה חשוב לומר לצוות הרפואי שבודק אתכם בעקבות התאונה?

נפגעתם בתאונה? כאמור, עליכם לפנות מיד לקבלת טיפול רפואי. בנוסף, חשוב לציין כבר בפנייה הראשונה כי מדובר בתאונת דרכים שאירעה במהלך העבודה כשליחים. הדגשה זו תבטיח שהתאונה תוכר הן כתאונת דרכים והן כתאונת עבודה – דבר שיאפשר לכם לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי.

 

הסיכון להתרחשות תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה – הוא בדיוק הסיבה שאסור לוותר על ביטוח החובה

לפני העלייה לאופנוע, על השליח לבדוק ככל האפשר את תקינות כלי הרכב ואת קיומה של פוליסת ביטוח חובה בתוקף. זהו נושא שחשוב לאמת, שכן בעת תאונה היכולת לתבוע מיידית פיצוי כספי לשליח שנפגע בעת שרכב על האופנוע, תלויה בקיומה של פוליסת חובה לאופנוע. יחד עם זאת, יש לציין שגם אם לא התקיים ביטוח תקף לאופנוע, העובד לא ייפגע מכך – ניתן להגיש תביעה לפיצויים כנגד "קרנית" (הקרן הלאומית לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) וכנגד המעסיק שאִפשר את השימוש באופנוע מבלי לרכוש עבורו ביטוח חובה מתאים.

 

לסיכום

שליחים הרוכבים על אופנועים נמצאים בסיכון גבוה יחסית למעורבות בתאונות דרכים. למרות זאת, רבים מהם נמנעים מלדווח על תאונות אלה למעסיקיהם – בין היתר מחוסר מודעות לזכויות המגיעות להם במקרה של תאונת עבודה. על כן, שליח שנפגע בתאונת דרכים תוך כדי עבודתו חייב לפנות מיד לקבלת עזרה רפואית, לתעד את האירוע ולדווח עליו כתאונת עבודה – על מנת לממש את מלוא זכויותיו.

בקצרה, אם נפגעתם בתאונת דרכים בעת העבודה, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי במשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש ונסייע לכם בקבלת הפיצויים המגיעים לכם כחוק.

תאונת דרכים שליחים בזמן עבודה

שליחים צעירים נמצאים יותר זמן על הכבישים במהלך עבודתם, ולעיתים נאלצים לנהוג במהירות גבוהה על מנת לספק משלוחים בזמן. בנוסף, חלקם חסרי ניסיון בנהיגה.

ייתכן שהם חוששים מתגובה שלילית מצד המעסיק, או מפני שהם אינם מודעים לזכויותיהם במקרה של תאונת עבודה.

עליו לחייג למד"א או אמבולנס לקבלת עזרה רפואית, לאסוף פרטים על התאונה והמעורבים בה, וליידע בהקדם את מעסיקו והביטוח הלאומי שמדובר בתאונת עבודה.

שליח שדיווח על תאונת האופנוע שלו כתאונת עבודה, יוכל ליהנות מפיצוי כספי גבוה יותר באמצעות המוסד לביטוח לאומי, כפי שמגיע לנפגעי עבודה בישראל.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט

פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה

פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו

פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב

פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות דרכים
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש

לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן