לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תביעת תאונת עבודה עקב אישפוז

תאונת עבודה עלולה להשבית את הנפגע לזמן ארוך. במקרים מסוימים, הפגיעה עלולה אף להוביל לאשפוז. בשורות להלן נעסוק בנושא תביעת תאונת עבודה עקב אישפוז ובזכויות המגיעות לנפגע. מהי תאונת עבודה ואיך היא מוגדרת? מה קורה כאשר הנפגע מאושפז עקב תאונת עבודה? למי מוגשת התביעה? למה חשוב להגיש תביעת תאונת עבודה בצורה מסודרת באמצעות עורך דין? כדאי לקרוא – התשובות בשורות הבאות.

 

תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז בראי ההגדרה של תאונות עבודה בחוק

תאונת עבודה היא כל פגיעה שאירעה לעובד בדרך לעבודה, בשעות העבודה או בדרך מהעבודה הביתה. משמעות הדבר היא שמרגע שהעובד יצא מדלת ביתו לכיוון מקום העבודה, הוא מוגן מבחינה ביטוחית מפני מצב של תאונה ופגיעה, שכל אחת מהן תוכר אוטומטית כתאונת עבודה. 

 

המגבלות להגשת תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז

יש מגבלות מסוימות שחשוב להכיר בעניין של להגשת תביעת תאונת עבודה לאחר אשפוז:

  • סטייה מהמסלול בדרך הביתה ובחזרה: סטייה מהמסלול ופגיעה במקום שאיננו המסלול הקבוע, עלולה לשלול מהנפגע את הפיצויים. עם זאת, ההתייחסות לתביעת נכות היא נפרדת, אם אכן הוגשה גם תביעת נכות.
  • עבודה בהתאם לנהלים: תאונת עבודה תיחשב ככזאת אם העובד פעל לפי כל הנהלים ועבר את כל ההדרכות של מקום העבודה בנושא בטיחות בעבודה. אם העובד פעל בניגוד לנהלים, או שלא כמצופה ממנו בעבודה, הפגיעה בו עלולה שלא להיחשב תאונת עבודה. 

תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז מוגשת כאשר הנפגע, נוסף על בעיות וטיפולים רפואיים אחרים, אושפז בבית החולים בעקבות תאונת העבודה. אמנם הביטוח הרפואי של המבוטח מזכה אותו בדרך כלל באפשרות לאשפוז, אבל מעבר לאשפוז יש הוצאות אחרות וצרכים כספיים שחייבים להתמלא. התביעה נועדה לקבלת הפיצויים, שישמרו על האפשרות של המבוטח ושל בני המשפחה שלו לשמר רמת חיים סבירה.

 

על דוח תאונת העבודה והחשיבות שלו ולעניין הגשת התביעה

הגשת תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז ובכלל, מבוססת על דו"ח תאונת העבודה. מדובר במסמך בעל חשיבות עליונה, הן למבוטח מחד והן למקום העבודה מאידך. עבור העובד, החשיבות של המסמך נובעת מכך שהוא מתאר בלשון הנאמנה והברורה ביותר את נסיבות האירוע הספציפי שהוביל לפציעה הנדונה, קרי תאונת העבודה. משום שהדו"ח ממולא בסמיכות למועד התאונה, כל הדברים שנאמרים שן נחשבים לאותנטיים במיוחד. 

גם אם בדו"ח נכללות עדויות של אנשים אחרים שהיו בסביבת האירוע, גם העדויות הללו נגבו קרוב לוודאי סמוך להתרחשות, כך שהן נחשבות אותנטיות באותה המידה. מנגד, גם עבור המעביד הטופס הזה חשוב, ומצביע על אופן פעולה תקין של המעסיק. מאחר ומדובר במסמך שנכתב סמוך מאד למועד ההתרחשות, הוא יכול לחשוף בעיות גם בהתנהלות של העובד, שעשויות לסייע למעסיק להתמודד עם ההאשמות ברשלנות. הדו"ח הזה בשלמותו מועבר למשרד העבודה. ריבוי דוחות כאלה על מקום עבודה עלול לפתוח בחקירה במטרה לברר את מקור הבעיה. 

 

למי מוגשת תביעת תאונת עבודה בעקבות אשפוז?

תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז מוגשת בראש וראשונה למוסד לביטוח לאומי, שהוא הגוף הביטוחי האמון על הנושא הזה בישראל. בנוסף, ובלי קשר לתביעה לביטוח הלאומי, ניתן להגיש תביעות כדלקמן:

  1. חברת ביטוח פרטית: אם לנפגע יש פוליסת ביטוח פרטית הכוללת סעיף באשר לתאונות עבדה, ניתן להגיש תביעה גם לחברת הביטוח בהתאם לפוליסה. הגשת התביעה צריכה לכלול את כל המסמכים, בדיוק כמו שנמסרו לביטוח הלאומי. עם זאת, זה המקום להדגיש שפוליסת ביטוח תאונות אישיות איננה נמנות עם סוג הפוליסה כאמור לעיל. זאת משום שמדובר בפוליסה המבטחת מפני תאונות אישיות בבית או מחוץ למקום העבודה ולשעות העבודה.
  2. ביטוח תאונות של המעסיק: אם למעסיק יש ביטוח תאונות, ניתן לתבוע את חברת הביטוח בהתאם לפוליסה ולתנאים הכלולים בה.   

 

על מה קריטי להקפיד כאשר מגישים תביעת תאונת עבודה עקב אישפוז?

הגשת תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז ובכלל, מחייבת מידה רבה של תשומת לב, זהירות ובעיקר מקצועיות. המטרה העיקרית של התביעה היא להוכיח שהפגיעה היא אכן תאונת עבודה ולא שום גבר אחר. בהמשך, המטרה היא למצות את מלוא הזכויות של העובד. הגשה וליווי מקצועיים של עורך דין, עשויים להוות את ההבדל בין הצלחה לכישלון. עורך הדין יאסוף את כל המסמכים הדרושים ובהמשך יפעל להגשת התביעה. בנוסף, הוא ילווה את העובד עד לקבלת התוצאה הסופית. 

 

לסיכום –  תביעת תאונת עבודה עקב אישפוז והדרך המומלצת להגשתה

עינינו הרואות כי הגשתה של תביעת תאונת עבודה עקב אשפוז היא תהליך מורכב שדורש ידע וניסיון משפטי משמעותי. מטבע הדברים חשוב להבין את הזכויות שלכם ולנהל את התביעה בצורה מקצועית כדי להגן על האינטרסים שלכם. אולם במקרים רבים ההתנהלות מול גופי הביטוח השונים מתגלה כמורכבת ומסובכת. אלו הם המצבים שבהם סיוע משפטי מקצועי מתגלה כמשאב רב ערך במאבק למימוש הזכויות הרפואיות של נפגעי עבודה.

משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש מתמחה בתביעות תאונת עבודה, ומספק ייעוץ וליווי משפטי אישי ומקיף לכל אורך התהליך. עורכי הדין במשרדנו בעלי ניסיון רב בתחום, ויש להם את הידע והכלים הדרושים כדי להבטיח לכם את התוצאה הטובה ביותר.

בקצרה, אם נפגעתם בעבודה ועקב כך אושפזתם, פנו עוד היום למשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש לקבלת ייעוץ משפטי. אנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך ונסייע לכם לקבל את מקסימום הזכויות המגיעות לכם.

תביעת תאונת עבודה עקב אישפוז

תביעת תאונת עבודה עקב אישפוז ובכלל חייבת להיות מוגשת בצורה מקצועית ומלאה. המסמכים המוגשים הם בראש ובראשונה דו"ח התאונה. בנוסף, חשוב מאד להגיש גם את כל המסמכים הרפואיים הקשורים, או שעשויים להיות רלוונטיים לנושא. עם המסמכים הללו ניתן למנות תוצאות בדיקות, דוחות רפואיים, דוחות אשפוז וחוות דעת רפואיות, במידה וקיימות.

התביעה הראשונה המוגשת בתאונת עבודה הינה תביעת דמי פגיעה, המשולמים לכל היותר עבור 13 שבועות, ובסכום של 1201.63 ₪ ליום, נכון למועד כתיבת שורות אלה. אם אין די בכך, יש להגיש תביעה לקצבת נכון עקב תאונת עבודה. הגשת הבקשה לקצבה כרוכה בהליך ארוך שרק לאחרי תשולם קצבת נכות לנפגע. 

פציעה נחשבת תאונת עבודה, אם היא התרחשה במועד שבין יציאתו של העובד מביתו לעבודה, לבין חזרתו הביתה. כמו כן, ישולמו פיצויים לעובד שנפגע אם תאונת העבודה לא היתה תוצאה של רשלנות, או הימנעות מעמידה בנהלי ביטחון מצד העובד.  נפגע תאונה שעמד בתנאים הללו במלואם, יוכל לתבוע ככל הנה לזכות 

תביעת תאונת עבודה מוגשת בראש ובראשונה למוסד לביטוח לאומי, שהוא הגוף האמון על תשלומי הפיצויים לכל נפגע תאונה בישראל. בנוסף, ניתן להגיש תביעה לביטוח תאונות מטעם המעביד, או לחברת ביטוח פרטית, אם לנפגע יש באותה החברה פוליסת ביטוח המכסה פגיעה בתאונת עבודה.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה, תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן