לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד

המאפיינים המיוחדים של תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד, מחייבים התייעצות עם עורך דין שמגיע מהתחום ומכיר אותו. כמו כן, כדאי לדעת מהם תחומי האחריות של בית הספר, ומה מוסדות הלימוד מחויבים לעשות על מנת לצמצם את הסיכון. באופן הזה ניתן למנוע את נזקי הגוף, או מצד שני להגיש תביעה ולקבל פיצוי אם הם חלילה התרחשו.

תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד מייצגת מקרה מיוחד בגלל כמה סיבות. קודם כל, זהו מקרה שיש סביבו רגישות רבה: גם מבחינת התלמיד שנפצע, גם מבחינת ההורים והמשפחה וגם מבחינת מוסדות הלימוד ומערכת החינוך. שנית, לא פשוט להוכיח עילה להגשת תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד, ולא קל להשיג פיצוי כספי.

הפתרון הוא להתייעץ עם עורכי דין שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. אבל עוד קודם לכן, חשוב להכיר את הגורמים השכיחים שבגללם ניתן להגיש תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד. לאחר מכן, אפשר להיכנס אל עובי הקורה, ולבדוק מה תחום האחריות של בית הספר, ומה עליו לעשות כדי לצמצם את הסיכון להתרחשות מקרים נוספים כאלה בעתיד.

 

מהן הסיבות הנפוצות להגשת תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד

תביעות נזקי גוף בעקבות פציעות תלמידים עלולות להתרחש בגלל סיבות שונות. למעשה, ישנם גורמים פוטנציאליים רבים לפציעות של תלמידים ובני נוער בבית הספר ולא כל ההורים מכירים אותם. 

כמה מהסיבות הנפוצות ביותר כוללות:

 1. תאונות במהלך שיעורי חינוך גופני או פעילויות ספורט: תלמידים עלולים להיפצע במהלך שיעורי חינוך גופני, פעילויות ספורט בבית הספר או הפסקה. פציעות אלו יכולות לנוע בין נקעים ומתיחות קלות ועד לפציעות חמורות יותר כגון עצמות שבורות או פגיעות ראש.
 2. החלקות, מעידות ונפילות: תלמידים יכולים להחליק, למעוד או ליפול במגוון מיקומים בבית הספר, כולל מסדרונות, מדרגות ומגרשי משחקים. זה יכול להיות בגלל משטחים רטובים או לא אחידים, תאורה לקויה או שבילים עמוסים.
 3. אלימות ובריונות: למרבה הצער, אלימות ובריונות עלולות לגרום גם לפציעות לתלמידים. זה יכול לכלול מריבות פיזיות, כמו גם פגיעה רגשית או פסיכולוגית.
 4. תאונות עם הסעות לבית הספר: תלמידים עלולים להיפצע בעת נסיעה אל בית הספר וממנו, באוטובוסים או אמצעי תחבורה אחרים.
 5. תאונות בכיתה: תאונות יכולות להתרחש גם בכיתה, כמו למשל כאשר תלמידים מטפלים בציוד או בכימיקלים במהלך ניסויים מדעיים.

חשוב שבתי ספר יתנו עדיפות לבטיחות התלמידים וינקטו בצעדים למניעת פציעות. זה יכול לכלול יישום פרוטוקולים ונהלי בטיחות, מתן פיקוח הולם, והבטחת המתקנים מתוחזקים היטב וללא סכנות.

 

מה ניתן לעשות כדי לצמצם תאונות בבתי ספר ובמוסדות חינוך?

פיצוי כספי ניתן בעקבות תביעת נזקי גוף בגין פציעת תלמיד, אם אפשר להוכיח שבית הספר התרשל או לא ביצע את המוטל עליו. יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לצמצם תאונות בבתי ספר ובמוסדות חינוך וחשוב להכיר אותם, כדי לדעת האם ומתי כדאי להגיש תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד. 

הנה כמה אמצעים אפשריים שיכולים לעזור לשפר את הבטיחות:

 • יישום פרוטוקולים ונהלים בטיחותיים: לבתי ספר צריכים להיות פרוטוקולים ונהלים ברורים בטיחותיים עבור פעילויות נפוצות, כגון שיעורי חינוך גופני ומעבדות מדע. פרוטוקולים אלה צריכים להיבדק באופן שוטף ולעדכן לפי הצורך.
 • פיקוח הולם: פיקוח הולם הוא המפתח למניעת תאונות בבתי ספר. יש להכשיר מורים וצוות לפקח על התלמידים ולזהות סכנות בטיחותיות אפשריות.
 • אחזקת מתקנים וציוד: בתי ספר צריכים לבדוק ולתחזק באופן קבוע את המתקנים והציוד שלהם כדי לוודא שהם במצב עבודה תקין וללא סכנות. יש לטפל בהקדם בכל צורך בתיקונים או תחזוקה.
 • עידוד התנהגות טובה: בתי ספר יכולים גם לעודד התנהגות טובה על ידי קידום כבוד, אדיבות ואחריות. זה יכול לעזור להפחית מקרים של אלימות ובריונות, שעלולות לגרום לפציעות לתלמידים.
 • חינוך של התלמידים והצוות: חשוב לחנך את התלמידים והצוות על בטיחות ומניעת פציעות. במסגרת זו תיכלל הדרכה כיצד להשתמש בבטחה בציוד ובכלים, כיצד להגיב למצבי חירום וכיצד לזהות סכנות פוטנציאליות.
 • אספקה של ציוד בטיחות מתאים: כאשר מתאים, בתי ספר צריכים לספק לתלמידים ולצוות ציוד בטיחות מתאים, כגון קסדות לפעילויות ספורט מסוימות או משקפי מגן לניסויים מדעיים.

בסך הכל, מניעת תאונות בבתי ספר מחייבת גישה פרואקטיבית, המעניקה עדיפות לבטיחות ולערנות מתמשכת. על ידי נקיטת צעדים לצמצום הסיכונים וקידום תרבות של בטיחות, בתי ספר יכולים לעזור להבטיח שהתלמידים והצוות יישארו בטוחים ובריאים.

 

הילד שלי נפגע ואני רוצה להגיש תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד. מה עליי לעשות?

אם ילדכם נפצע בתאונת בית ספר, ייתכן שאתם תוהים לגבי האפשרויות המשפטיות שלכם. להלן מדריך לכמה מהשירותים המשפטיים הרלוונטיים שעשויים להיות זמינים עבורכם:

 1. עורכי דין נזקי גוף: עורכי דין בתחום נזקי גוף מתמחים בסיוע לאנשים שנפגעו בתאונות. הם יכולים לייעץ לכם לגבי זכויותיכם המשפטיות והאם תוכלו לבקש פיצוי על פציעות ילדכם. אם תחליטו לנקוט בהליכים משפטיים, עורך דין נזקי גוף יכול לעזור לכם לאסוף ראיות, להגיש תביעה, לנהל משא ומתן על פשרה או לייצג אתכם בבית המשפט.
 2. עורכי דין לדיני משפחה: עורכי דין לדיני משפחה מתמקדים בסוגיות משפטיות הקשורות לבתי ספר וחינוך. הם יכולים לייעץ לכם אם בית הספר או מחוז בית הספר עשויים להיות אחראים לפציעות של ילדכם, ולעזור לכם לנווט בכל תהליכים משפטיים הקשורים לחינוך של ילדכם. זה עשוי לכלול הגשת תלונה למחוז בית הספר, חיפוש התאמות לפציעות של הילד או נקיטת צעדים משפטיים.
 3. ארגוני אינטרס ציבורי: ישנם ארגונים רבים לאינטרס ציבורי המתמקדים בנושאים משפטיים הקשורים לילדים וחינוך. ארגונים אלה עשויים להיות מסוגלים לספק ייעוץ משפטי או ייצוג למשפחות שנפגעו מתאונות בית ספר. כמה דוגמאות לארגונים שעשויים לעזור כוללים את המרכז הארצי לחוק הנוער, פרויקט זכויות הילד והמרכז לדיני נוער.
 4. ארגוני סיוע משפטי: אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לשכור עורך דין, ייתכן שתוכלו לקבל סיוע משפטי חינם או בעלות נמוכה מארגון סיוע משפטי. ארגוני סיוע משפטי מספקים שירותים משפטיים לאנשים העומדים בדרישות הכנסה וזכאות מסוימות. כמה דוגמאות לארגוני סיוע משפטי שעשויים לעזור, כוללות את האגודה לסיוע משפטי, תאגיד השירותים המשפטיים וארגוני פרו בונו בהתנדבות.  

 

למה חשוב להתייעץ עם עורך דין?

התייעצות עם עורך דין תהיה הפתרון המומלץ בשביל להגיש תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד, בין אם זה התרחש בבית הספר, בדרך אליו או בדרך ממנו הביתה. כאשר מחפשים שירותים משפטיים, חשוב לבחור בעורך דין או ארגון בעל מוניטין ומנוסה, המתמחה בסוג התיק שיש לכם. אולי תרצו לעשות קצת מחקר, לבקש המלצות מחברים או משפחה, או להתייעץ עם כמה עורכי דין או ארגונים שונים לפני קבלת החלטה. 

בנוסף, חשוב לפעול במהירות, שכן ייתכנו מגבלות זמן להגשת תביעה או נקיטת צעדים משפטיים אחרים.  אם הילד שלכם חלילה נפגע ואתם שוקלים להגיש תביעה, כדאי לפנות למשרד של עו"ד אימבר גולן פרטוש ולתאם פגישת ייעוץ. 

תביעת נזקי גוף בעקבות פציעת תלמיד

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין נזקי גוף
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן