לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תאונת עבודה נופש מהעבודה

בעולם המהיר של היום בו אנשים נמצאים ומבלים את רוב זמנם במקומות עבודה מודרניים, הם פעמים רבות מוצאים את עצמם עוסקים רק בשאיפה הבלתי פוסקת להצלחה מקצועית, ולעתים קרובות מזניחים את החשיבות של רווחה אישית. עם זאת, לחיים יש דרך לאלץ אנשים לעצור ולהעריך מחדש את סדרי העדיפויות שלהם. תאונת עבודה נופש מהעבודה, אף שאינה המסלול האידיאלי לגילוי עצמי, יכולה להיות חוויה טרנספורמטיבית המציעה נקודת מבט ייחודית על החיים והעבודה. הכוונה היא שבעקבות תאונת עבודה, יוצא האדם לחופשה או נופש מהעבודה, ולוקח לעצמו את פסק הזמן הדרוש לו לחשיבה וארגון מחדש של סדרי העדיפויות שלו.

 

תאונת עבודה נופש מהעבודה – תפנית בלתי צפויה

תאונת עבודה, קלה ככל שתהיה, יכולה להפוך במהירות לנקודת מפנה בחייו של העובד. כהרף עין, המנגנון המשומן היטב על פיו פעל העובד במשימות היומיום נעצר, והאדם נקלע לחופשה לא מתוכננת – כזו שכעת תהיה מוגדרת על ידי פגישות רפואיות, שיקום והערכה חדשה לחיים המקצועיים באופן ספציפי ולחיים בכלל באופן כללי ורחב יותר.  יש לזכור שתאונת עבודה עלולה להשליך על תחומי חיים נרחבים, ולפעמים אף עלולה להסתיים בנכויות ומגבלות פיזיות קשות. במאמר זה אנו מתייחסים לתאונת העבודה רק מנקודת המבט אשר מאפשרת את החופשה המיוחלת מהעבודה.

כאשר עומדים בפני תאונת עבודה – נופש מהעבודה, כפוי ככל שיהיה, העובדים נאלצים להעריך מחדש את סדרי העדיפויות שלהם. המטרות המקצועיות שפעם תפסו את כל מחשבתם ומאוויהם מתחלפים בצורך המיידי לריפוי והחלמה.

 

תהליך הריפוי וההסתגלות למצב החדש

כאשר מתרחשת תאונת עבודה נופש מהעבודה הכוונה היא שזו לא רק הפסקה מהמשרד, אלא זהו מסע לעבר ריפוי פיזי ורגשי. פגישות רפואיות, מפגשי פיזיותרפיה ושיקום הופכים למסלול החדש אליו יש להתרגל. העובד, כאשר הוא אינו יכול להמשיך בשגרת העבודה המוכרת, נדרש ללמוד להרכיב לעצמו ולהתנהל בלוח זמנים מסוג אחר – כזה שסובב סביב אבני דרך של התאוששות והתגברות על אתגרים. תוך כדי כך יכולה להעלות הבנה מעמיקה על חוסנו של הגוף וחשיבות הטיפול העצמי.

בעיצומה של ההחלמה, אנשים נדרשים להסתגל לשגרה חדשה, להתמודד עם מגבלות פיזיות וכן עם אי הוודאות של תהליך הריפוי. הסתגלות זו חורגת מעבר למגבלות תחום ההחלמה האישית ומחלחלת לתחום המקצועי. הודות לכך, העובד עשוי לחזור לעבודה לא רק עם גוף בריא אלא גם עם יכולת חדשה מקצועית אשר תאפשר לו להתמודד עם אתגרים בלתי צפויים גם בתחום זה.

 

הצורך בסיוע משפטי בהבטחת התמיכה הכלכלית הנחוצה לנפגעי תאונת עבודה נופש מהעבודה

כדי לגייס לעצמו את האמפתיה הדרושה מחד ואת העזרה הכלכלית לה הוא נדרש מאידך, עליו גם לפעול בפן המשפטי. הוא יידרש להסתייע בעורך דין תאונות עבודה אשר יוכל להבין את מהות התאונה, מי האחראי לה ולהבטיח את קבלת מירב הפיצויים המגיעים בשל כך. באופן כזה הן העובד יוכל להרוויח והן המעסיק, אשר פעמים רבות יוכל ללמוד איך למנוע את התאונה הבאה.

 

האם לתאונות עבודה יכול להיות גם צד חיובי?

כאשר מנסים לגלות את הצד החיובי של תאונת העבודה, ניתן גם לראות שעובדים רבים מגלים לעתים קרובות מחדש את התשוקות והתחביבים שלהם. חופשת תאונת העבודה הופכת לשבתון לא מכוון, המספקת את הזמן והמרחב לבחון תחומי עניין שאולי לא הצליחו להתקיים במקביל לקריירה העמוסה. גילוי התשוקות מוסיף רובד של הגשמה לחיים, מה שהופך את החזרה לעבודה לחוויה הוליסטית ומאוזנת יותר.

 

לסיכום

חופשת תאונת עבודה, למרות שבתחילה לא הייתה רצויה, היא בעלת פוטנציאל להיות מסע טרנספורמטיבי ומאיר עיניים. היא מאלצת את העובדים לעצור, להעריך מחדש את סדרי העדיפויות שלהם ולצאת לדרך של ריפוי וגילוי עצמי. לצידם, הם יזדקקו לרוב גם לסיועו של עו"ד תאונות עבודה אשר יוכל להבטיח להם קבלת פיצויים והטבות אחרות שיידרשו בתהליך השיקום וההחלמה מפגיעתם.

למידע נוסף על מימוש זכויות לנפגעי תאונות עבודה – פנו כעת אל משרד עו"ד אימבר גולן פרטוש.

תאונת עבודה נופש מהעבודה

תאונות במקום העבודה יכולות להיגרם ממגוון גורמים, כולל פרוטוקולי בטיחות לא מספקים, חוסר הכשרה, תקלות בציוד, בעיות ארגונומיות וטעויות אנוש. זיהוי וטיפול בגורמים השורשיים הללו חיוניים למניעת תאונות ולשמירה על סביבת עבודה בטוחה. יש לזכור שתאונות עבודה יכולות להתרחש בכל סוג תעשייה ובמגוון העיסוקים השונים.

מעסיקים יכולים לקדם תרבות של בטיחות על ידי תעדוף אמצעי בטיחות שונים, מתן הכשרה מקיפה לעובדים, ביצוע בדיקות בטיחות באופן קבוע, טיפוח ועידוד של תקשורת פתוחה לגבי חששות שיש לעובדים, ויישום פרוטוקולי בטיחות יעילים. יצירת תרבות במקום העבודה שמעריכה בטיחות לא רק מפחיתה את הסיכון לתאונות אלא גם משפרת את רווחת העובדים הכללית.

לפציעה הקשורה לעבודה יכולות להיות השפעות פסיכולוגיות עמוקות, אשר עלולות להוביל לתחושות של חרדה, דיכאון או הפרעת דחק פוסט טראומטית. החשש מאובדן עבודה או עומס כלכלי עלולים להחמיר בעיות אלו. המעסיקים צריכים להכיר בחשיבות התמיכה בבריאות הנפש בתהליך ההחלמה ולספק משאבים כגון שירותי ייעוץ או תוכניות סיוע לעובדים.

חופשת תאונת עבודה, למרות האתגרים שבה, יכולה לתרום להתפתחות מקצועית בכמה אופנים. היא דוחפת את  האנשים להעריך מחדש את סדרי העדיפויות שלהם, לאזן באופן טוב יותר בין עבודה לחיים ולשפר את מיומנויות ההסתגלות והחוסן. יתרה מכך, האמפתיה החדשה שנוצרה כלפי העובד יכולה לשפר את היחסים הבין אישיים במקום העבודה.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט

פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה

פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו

פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב

פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש

לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן