לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

טיפים להגשת תביעת סיעוד

כאשר אנו נאלצים להתמודד עם מצב בו אנו או אדם קרוב לנו זקוקים לטיפול סיעודי, חשוב מאוד להיות מודעים לזכויות המגיעות לנו ולדעת כיצד לפעול על מנת לממש אותן. למרבה הצער,  הגשת תביעת סיעוד יכולה להיות תהליך מורכב מאוד. אולם בין אם מדובר בתביעה מול המוסד לביטוח לאומי או חברת ביטוח פרטית, ישנם מספר צעדים חשובים שיסייעו לכם להגיש תביעת סיעוד בהצלחה ולזכות בפיצוי המגיע לכם. בשורות הבאות נסקור מספר טיפים להגשת תביעת סיעוד, שבכוחם להקל עליכם, החל משלב ההכנה ועד להגשת ערעור במידת הצורך. 

 

מה כולל תהליך הגשת תביעת סיעוד?

כאשר ניגשים להגשת תביעת סיעוד, חשוב להיות מודעים שמדובר בתהליך שכולל מספר שלבים ודורש איסוף והגשת מגוון מסמכים ואישורים. על מנת להגיש תביעה לתגמולי סיעוד, יש להציג בין היתר:

 • מסמכים רפואיים המעידים על המצב הסיעודי ונחיצות הטיפול
 • אישורים לגבי הוצאות שהיו לנו בגין הטיפול הסיעודי
 • חוות דעת מומחים רפואיים התומכים בצורך במתן טיפול סיעודי
 • מסמכים המעידים על הכנסה ומצב כלכלי
 • פרטים אישיים, כגון תעודת זהות של החולה הסיעודי

לאחר הגשת כלל המסמכים הנדרשים, יש להמתין לתגובת המוסד הרלוונטי אליו הוגשה התביעה. לעיתים יידרשו בירורים, השלמות או אף חקירות נוספות. כל זאת טרם תתקבל ההחלטה בדבר אישור או דחיית תביעת הסיעוד. במקרים מסוימים, אם הבקשה נדחתה, ניתן להגיש ערעור ואף להיכנס להליך משפטי מול הגוף המבטח.

 

8 טיפים להגשת תביעת סיעוד בהצלחה

שמונת הטיפים הבאים יסייעו לכם להגיש תביעת סיעוד שסיכוייה להתקבל ולהיות מאושרת על ידי חברת הביטוח הסיעודי, הם גבוהים:

 1. הסתייעו בעורך דין מנוסה בתחום – הגשת תביעת סיעוד כרוכה בהיבטים משפטיים מורכבים, ולכן חשוב מאוד להיוועץ עם עורך דין ביטוח סיעודי, עם ניסיון מוכח בליווי וניהול של תביעות סיעוד. עורך הדין ידע לבחון האם אתם עומדים בקריטריונים הנדרשים למימוש הזכאות, יסייע לכם לאסוף את כל המסמכים והאישורים הנדרשים, וינהל את ההליך אל מול הגופים המממנים בצורה מקצועית ויעילה.
 2. תעדו את כל המסמכים הרפואיים – על מנת להוכיח את מצבכם הסיעודי, יהיה עליכם להציג תיעוד רפואי מפורט הכולל אבחנות, סיכומי אשפוזים או ביקורים אצל רופאים מקצועיים, בדיקות שבוצעו, טיפולים שנדרשו ועוד. ככל שיהיה בידיכם תיעוד מלא ומפורט יותר המעיד על המצב הרפואי, כך תוכלו לתמוך בעמדתכם בצורה טובה יותר.
 3. שימרו קבלות על הוצאות רפואיות – במסגרת ההליך תידרשו להציג הוצאות שהיו לכם בגין הטיפול הסיעודי הנדרש, כגון תשלום למטפלים, רכישת ציוד רפואי, רכישת תרופות וכדומה. שימרו את כלל הקבלות כדי שתוכלו להוכיח את ההוצאות, וודאו כי הן מסודרות ומתויקות בצורה נוחה.
 4. היעזרו בחוות דעת מומחים רפואיים – האבחון והמלצות הטיפול של רופאים מומחים בתחומים הרלוונטיים לסיעוד, הם חיוניים לתמיכה בטענתכם כי הנכם זכאים לסיוע. בקשו מהרופאים המטפלים המלצות מפורטות ועדכניות המתארות את המצב הרפואי והצרכים הסיעודיים. חוות דעת אלו יתמכו בבקשתכם ויחזקו אותה.
 5. היו מוכנים להליך משפטי ארוך – תביעת סיעוד עשויה להוביל לערעורים ואף להליכים משפטיים מול חברות הביטוח או הביטוח הלאומי, דבר שיכול למשוך את ההליך על פני תקופת זמן ארוכה. היו מודעים ומוכנים לכך מבעוד מועד, גם מבחינה כלכלית ונפשית, ונסו למצות את ההליכים מחוץ לכותלי בית המשפט עד כמה שניתן.
 6. הבינו את ההשלכות הכלכליות – קבלת פיצוי כספי במסגרת תביעת סיעוד עשויה לשנות את מצבכם הכלכלי ולהשפיע על זכאותכם לקצבאות או הטבות אחרות שאתם מקבלים. חשוב להתייעץ עם יועצים פיננסיים כמו רו"ח או יועץ מס, בנוסף לעו"ד, כדי להבין את ההשפעות הכלכליות הפוטנציאליות ולקבל את ההחלטות באופן מושכל.
 7. דאגו לתמיכה נפשית – הליך תביעת סיעוד כרוך לעיתים קרובות בחשיפת מידע אישי ורפואי, ויכול להיות מלחיץ ומתסכל. חשוב לדאוג לתמיכה נפשית לאורך כל הדרך – אם זה מבני משפחה וחברים, או באמצעות טיפול מאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. שמירה על איזון נפשי תסייע לכם להתמודד עם האתגרים ולשמור על איכות החיים שלכם ככל הניתן.
 8. התאזרו בסבלנות – זכרו כי הגשת תביעת סיעוד היא מסע ארוך ולא תמיד קל. לעיתים ההליך יכול להימשך חודשים רבים ואף שנים, במהלכם תידרשו לספק מסמכים שונים, להופיע בבתי משפט, להמתין להחלטות ואישורים ולהתמודד עם מורכבות בירוקרטית.
  נסו לשמור על אורח רוח, לגלות סבלנות ולא לוותר על המטרה. במקרים רבים, ההתמדה בסוף משתלמת.

 

לסיכום: בהגשת תביעת סיעוד – הטיפ החשוב ביותר הוא לדעת מתי לפנות לסיוע

הגשת תביעת סיעוד יכולה להיות הליך מאתגר ומתסכל, אך ניתן לעשות זאת בהצלחה אם יודעים כיצד להתכונן לכך. כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה חיוני כאמור, להתקדם בצורה מסודרת ושיטתית, תוך כדי איסוף כל המסמכים הרפואיים, שמירת הוכחות להוצאות והצגת חוות דעת ממומחים.
אבל יותר מכל, ההמלצה החשובה ביותר היא להסתייע בעורך דין מנוסה ומומחה בתחום תביעות הסיעוד. במשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש תוכלו לקבל ליווי וייצוג משפטי איכותי לכל אורך ההליך, ולהבטיח שזכויותיכם תישמרנה.

אם אתם שוקלים להגיש תביעת סיעוד, אל תהססו לפנות אלינו לייעוץ ראשוני, ותנו לנו להילחם עבורכם כדי שתזכו בפיצוי הראוי לכם.

טיפים להגשת תביעת סיעוד

ראשית, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תביעות סיעוד. במקביל, יש להתחיל לאסוף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, כולל סיכומי אשפוזים, בדיקות, חוות דעת רפואיות וכדומה. חשוב גם לשמור קבלות של כל ההוצאות שהיו בגין הטיפול הסיעודי, כגון תשלום למטפלים, רכישת ציוד ותרופות. לבסוף, רצוי להכין רשימה של אנשי מקצוע שיכולים לתמוך בבקשה, כמו רופאים מומחים.

לא בהכרח. במקרים רבים ניתן להגיע להסכמות עם חברות הביטוח או הביטוח הלאומי מחוץ לכותלי בית המשפט. עם זאת, אם לא מושגת פשרה משביעת רצון, לעיתים נדרש להיכנס להליך משפטי על מנת לממש את הזכויות הסיעודיות. חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה שידע לנווט את ההליך המשפטי בצורה הטובה ביותר, ובמידת האפשר לנסות למצות את ההליכים מחוץ לבית המשפט קודם.

עורך דין סיעוד מנוסה בתביעות סיעוד מספק ידע מקצועי וליווי צמוד לאורך כל שלבי ההליך. הוא יסייע באיסוף מסמכים, הגשת הבקשה, ניהול מו"מ מול הגופים המבטחים, וייצוג בערכאות משפטיות במידת הצורך. לעורך הדין יש את הכלים לעמוד על זכויותיכם ולהשיג עבורכם את הפיצוי המרבי המגיע לכם ולבני משפחתכם.

הדבר החשוב ביותר הוא לא לוותר ולא להרים ידיים. זכרו שמדובר במסע לא פשוט, שלעיתים יכול להימשך זמן רב, אבל בסופו של דבר הוא נועד כדי שאתם ויקיריכם תקבלו את הזכויות הסיעודיות המגיעות לכם. לשם כך, הקפידו לפעול בצורה מסודרת ושיטתית, להיעזר באנשי מקצוע מנוסים ובאנשים הקרובים אליכם, ולהתאזר בסבלנות ככל הניתן. גם אם נראה שהדרך ארוכה, האמינו שאם תתמידו ולא תוותרו – תוכלו להגיע אל היעד ולזכות בתביעה.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
Picture of עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תביעות סיעוד
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן