לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף

הכתף מאפשרת הנעה של היד, והיא נחשבת למפרק חיוני מאוד בגוף האדם. פגיעה בכתף, משבשת הן את התפקוד היום יומי והן את האפשרות לעבוד ולהתפרנס בכבוד. לפיכך, במקרה של פגיעה כאמור, חשוב להגיש בהקדם האפשרי ובסמוך למועד בתאונה תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף. במאמר שלפניכם נעסוק בנושא בהרחבה, תוך פירוט הצעדים שבהם יש לנקוט למימוש זכויותיו של הנפגע. 

 

אילו סוגים של פגיעות עשויות לשמש כבסיס להגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף?

אף כי רבים מתייחסים לפגיעה בכתף כאל פגיעה שאפשר לדעת איך ומתי התרחשה, הדבר איננו כך כלל ועיקר. למעשה, כמו במקומות אחרים בגוף, ישנם שני סוגים של פגיעה שעשויים להיחשב תאונת עבודה:

  1. פגיעה בעקבות תאונה: מדובר בפגיעה ממשית שניתן לדעת היכן, איך, מתי ובאילו נסיבות היא התרחשה. במקרה כזה קיימים נהלי עבודה ברורים, וטפסים שיש למלא סמוך ככל האפשר להתרחשויות. המטרה במילוי הטפסים כפולה. המטרה הראשונה היא קבלת תמונה מדויקת של האירועים, שאותה ניתן להשיג אך ורק כשהזיכרון של כלל המעורבים הוא טרי בהמשך הזיכרון עלול להתעמעם, והחוקרים של המקרה עלולים להשמיט פרטים חשובים עקב כך. המטרה השנייה של התיעוד, היא לאפשר הן לנפגע מצד אחד והן למקום העבודה מצד שני, להתדיין ביניהם כאשר כלל העודות ברורות וידועות. 
  2. פגיעה מתמשכת: פגיעה מתמשכת עלולה להיות תוצאה של העיסוק הקבוע של נפגע תאונת העבודה. למשל – טבח שקיימת פגיעה ברגליים או בברכיים שלו, עקב עמידה ממושכת הנובעת מאופי העיסוק שלו. כאן ההתדיינות עלולה להיות מסובכך יותר, ונדרשת לרוב מעורבות של גורמים מקצועיים, לרבות עורך דין תאונות עבודה.

עם זאת, בהחלט ייתכן מצב שבו מתקיימות שתי האופציות כאחת – עובד נפגע מתאונת עבודה, ומתברר שקיימות אצלו גם פגיעות מתמשכות.

 

מתי מגישים ומהם השלבים בדרך להגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעות בכתף?

אחד הדברים החשובים ביותר שחשוב לדעת בנושא תביעת תאונת עבודה, הוא שיש להגיש את התביעה סמוך ככל האפשר למועד שבו התרחשה. ככל שהזמן שעובר בין הפגיעה להגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף ארוך יותר, כך הסיכויים שהתביעה תידחה הם גדולים יותר. הרציונל מאחורי הדברים הללו ברור – אם הפגיעה לא השפיעה על התפקוד היום יומי שם הנפגע, או על התפקוד שלו בעבודה, הדבר מייתר את הצורך במתן פיצויים כספיים. 

 

חשוב לדעת!

תביעה לתאונת עבודה יש להגיש בתוך שנה מיום התאונה.

תביעה לתאונת עבודה יכולה להגיש גם אם התאונה ארעה במקום העבודה או בדרך לעבודה או מהעבודה.

תביעה לתאונת עבודה יכולה להגיש גם אם התאונה אירעה כתוצאה מרשלנות של מעסיק או של צד שלישי.

 

גם כאשר התביעה מוגשת במועד, עלול להתפתח מאבק משפטי הן סביב חומרת הפגיעה והן סביב גובה הפיצויים שישולמו לנפגע. מעורבות של עורך דין תאונות עבודה עשויה, לפיכך, לסייע לתובע להשיג את התוצאה הרצויה עבורו.

 

מהו הליך הגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף?

הגשה של תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף מחולקת לכמה שלבים מרכזיים: 

  • השגת מסמכים: בשלב הראשון, יפעל התובע או עורך הדין המייצג אותו להשגת כלל המסמכים הרפואיים והאחרים הנחוצים להגשת התביעה. בין השאר, מדובר בטפסים שמולאו במועד התרחשות התאונה, מסמכים רפואיים וכלל התיק הרפואי של הנפגע. אם קיימים צילומים של מקום האירוע, או עדויות של אנשים שנכחו במועד ההתרחשות, חשוב להשיג גם את המסמכים הללו.
  • הערכת סיכויי התביעה: בשלב הזה יעריך עורך הדין את סיכויי ההצלחה של התביעה. ההערכה תתבסס כל המסמכים והעדויות. בנוסף, התובע עשוי להישלח להערכה רפואית נוספת במטרה לעמוד על מצבו הרפואי המדויק.
  • הגשת התביעה: הגשת התביעה צריכה להתבצע בצורה מסודרת. ככל שחסרים מסמכים, הדבר עלול לגרום לעיכובים בתביעה, או אף לדחייה שלה. כאן באי לידי ביטוי האחריות העליונה של עורך הדין.  

 

נדרשים להגיש תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף? תנו לנו להושיט לכם יד

בשורות לעיל הסברנו בקצרה אבל ביסודיות את כל מה שחשוב לדעת על הגשת תביעת תאונת עבודה בעקבות פציעה בכתף ובכלל. תביעה כזאת מומלץ להגיש בסיוע של עורך דין תאונות עבודה מיומן ומנוסה. עורך הדין ילווה את התובע משלב איסוף המסמכים הרפואיים ועד לקבלת הפיצוי הכספי. בהמשך הוא עשוי ללוות את התובע גם בתביעה לקצבה קבועה. הסתייעות בעורך דין מגדילה בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה של התביעה ולכן לא מומלץ לוותר על הסיוע המקצועי בתהליך. אם יש לכם עניין בהגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעת כתף שעברתם, תנו לנו לסייע לכם בתהליך כדי להבטיח שיניב את מלוא הפיצויים והזכויות שתוכלו לקבל כנפגעי עבודה. 

 

לסיכום – בחרו בדרך הנכונה להגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף ומימוש זכויותיכם

פגיעה בכתף כתוצאה מתאונת עבודה יכולה להוביל לנזקים משמעותיים, פיזיים וכלכליים. על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לכם, חשוב להגיש תביעה לתאונת עבודה בהקדם האפשרי.

למרבה הצער, נפגעי עבודה רבים מגלים על בשרם עד כמה הגשת תביעה לתאונת עבודה עקב פציעה בכתף מורכבת ומצריכה ידע וניסיון משפטי. 

לכן אם נפגעתם בכתף במסגרת עבודתכם, זה הזמן לפנות אל עורך דין תאונות עבודה מקצועי ממשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש, ולקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.
עורכי הדין שלנו יעזרו לכם להבין את זכויותיכם ולקבל את הפיצוי המגיע לכם.

תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף

הגשת תביעת תאונת עבודה עקב פציעה בכתף ובכלל מתבצעת לרוב על יבי הנפגע או עורך הדין שלו. עם זאת, אם הנפגע איננו יכול להגיש תביעה, היא יכולה להיות מוגשת על ידי בני המשפחה, או על ידי אדם אחר שמונה לאפוטרופוס של הנפגע בתאונת העבודה. 

בניגוד לתביעת פיצויים עקב פגיעה מכוונת, שעשויה להיות מוגשת כעבור זמן רב ממועד ההתרחשות, בתאונת עבודה יש משמעות לזמן שחלף מרגע הפגיעה או מרגע שהיא התגלתה, לבין מועד הגשת התביעה. אם חלפה יותר משנה בין שני המועדים הקובעים, התביעה עלולה להידחות על הסף.

הגשת תביעה בכין תאונת עבודה אמורה להשיב לתובע את היכולת שלו להשתכר ולהתפרנס. לרוב, מדובר בקבלת פיצויים. עם זאת, הם תאונת העבודה הותירה את הנפגע עם נכול, הוא רשאי וצריך להגיש תביעת נכות למוסד לביטוח לאומי. זאת בהתאם לדרישות ולאמות המידה שקבע המוסד לצורך כך.

המסמכים החשובים שיש לצרף לתביעה הם דו"ח התאונה מצד אחד, וכל המסמכים הרפואיים הנוגעים לנושא מצד שני. מדובר בבדיקות רפואיות, צילומים, הערכות רפואיות, דו" מיון מבית החולים, אם קיים, ועוד. בנושא הזה, המעורבות של עורך הדין היא חיונית, על מנת לכסות את כל האפשרויות ולמנור חסרונו של מסמך חיוני.

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט

פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה

פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו

פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב

פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש

לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן