לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

תאונת עבודה – מי משלם?

בשביל להבין בהקשר של תאונת עבודה – מי משלם וכמה, צריך להכיר את האופן שבו בנוי החוק בישראל, ואת התקנות הרלוונטיות. בנוסף, חשוב לא פחות להשתמש נכון בכספי הפיצויים על מנת להתאושש בריאותית ורפואית. ההמלצה העקרונית היא כמובן להתייעץ עם עורך דין, ובמאמר הבא נסביר איך ולמה לעשות את זה כמה שיותר מוקדם.

תאונות עבודה הן למרבה הצער שכיחות, ועלולות להיות להן שלכות חמורות על העובדים ובני משפחותיהם. כאשר מתרחשת תאונת עבודה, חשוב לדעת מי משלם את הנזק וכיצד נקבע הפיצוי. כמו כן, כדאי להתייעץ עם עורך דין לגבי תשלום תאונות עבודה, קביעת פיצויים, חשיבות הפיצוי הכספי, מה העובדים יכולים לעשות עם הכסף שהם מקבלים, ומה מעסיקים יכולים לעשות כדי להימנע מתשלום פיצויים לעובדים שעברו תאונות עבודה.

 

מי משלם על תאונות עבודה?

התשובה לשאלה זו תלויה בחוקים ובתקנות בכל מדינה. במרבית המקרים, המעסיקים אחראים לפצות את עובדיהם בגין תאונות עבודה. פיצוי זה יכול לכסות הוצאות רפואיות, אובדן שכר ונזקים נוספים שנבעו מהתאונה.

במדינות מסוימות קיימות תוכניות ממשלתיות המעניקות פיצויים לעובדים שנפגעו בעבודה. תוכניות אלו ממומנות בדרך כלל על ידי המעסיקים באמצעות דמי ביטוח או תרומות אחרות. בישראל יש גם את המוסד לביטוח לאומי, לכן השאלה – תאונת עבודה מי משלם ואיך – היא רלוונטית לכל כך הרבה אנשים.

 

כיצד נקבע הפיצוי?

גובה הפיצויים שמקבל עובד בגין תאונת עבודה נקבע על פי מגוון גורמים. אלה יכולים לכלול את חומרת הפציעה, עלות הטיפול הרפואי, גובה הפסדי השכר ונזקים נוספים כגון כאב וסבל. בשביל לקבל את הפיצוי, יכול להיות שיהיה צורך להגיש תביעה. לכן בתביעות על תאונת עבודה מי משלם היא שאלה שהתשובה עליה מורכבת.

במקרים מסוימים, הפיצוי עשוי להיקבע על ידי בית משפט או רשות משפטית אחרת. במקרים אחרים, ניתן לנהל משא ומתן בין המעסיק לבין העובד או נציגיהם. זה תקף אם קיים הסכם שתקף לגבי העובדים ואם תאונת העבודה הספציפית מופיעה בו. 

 

תאונת עבודה מי משלם ולמה זה חשוב?

בשאלה לגבי תאונת עבודה מי משלם כלולה התייחסות לגובה הפיצוי. בפועל, פיצוי כספי חשוב מכמה סיבות. בראש ובראשונה, הוא יכול לסייע בכיסוי עלויות הטיפול הרפואי והוצאות אחרות הנובעות מתאונת עבודה. זה גם יכול לעזור לעובדים, שאינם מסוגלים לעבוד עקב פציעתם, לכסות את הוצאות המחיה שלהם ולפרנס את משפחותיהם.

בהיבט אחר של הסוגייה יכולה להיות שאלה שרלוונטית עבור המעסיקים. כך לדוגמא מצד אחד, פיצוי כספי יכול לספק תחושת צדק ואחריות לעובד. מצד שני, זה גם יכול לשמש כגורם מרתיע עבור מעסיקים לנקוט באמצעים למניעת תאונות עבודה עתידיות ולשפר את הבטיחות במקום העבודה.

 

מה העובדים יכולים לעשות עם הכסף שהם מקבלים?

בהתייחסות לסוגיה של תאונת עבודה מי משלם היא ללא ספק שאלה שמשפיעה על איכות החיים. הסיבה לכך היא שעובדים שמקבלים פיצויים בגין תאונת עבודה יכולים להשתמש בכסף במגוון דרכים. הם עשויים להשתמש בו כדי לכסות את ההוצאות הרפואיות והוצאות המחיה שלהם בזמן שהם מתאוששים מפציעותיהם. הם עשויים להשתמש בו גם כדי לשלם עבור טיפול ארוך טווח או שיקום.

במקרים מסוימים, עובדים עשויים להשתמש בכסף כדי לפצות על אובדן שכר או כדי להשקיע בעתידם על ידי לימוד או הכשרה. בנוסף, הפיצוי עשוי לספק תחושת ביטחון ושקט נפשי לעובד ולמשפחתו.

 

מדריך למעסיקים: כיצד להימנע מתשלום פיצויים לעובדים שעברו תאונות עבודה

בכל הנושא של תאונת עבודה מי משלם היא שאלה שמשפיעה כאמור על הצדדים השונים המעורבים בתהליך – העובדים והמעסיקים. אבל בצד של המעסיקים, עולה לפעמים השאלה מה אפשר לעשות על מנת להימנע מתשלום הפיצויים. כך לדוגמא מעסיקים יכולים לנקוט במספר אמצעים למניעת תאונות עבודה, ובכך למנוע מראש צורך בתשלום פיצויים לעובדיהם. 

חלק מהאמצעים הללו כוללים:

 • מתן הדרכת בטיחות מספקת לכל העובדים
 • וידוא שכל הציוד והמכונות תקינים ומתוחזקים כראוי
 • אכיפת מדיניות ונהלי בטיחות במקום העבודה
 • עריכת ביקורות בטיחות והערכות סיכונים שוטפות
 • מתן ציוד בטיחות מתאים וציוד מגן אישי לכל העובדים
 • עידוד עובדים לדווח על חששות בטיחות או סיכונים אפשריים

על ידי נקיטת אמצעים אלו יכולים מעסיקים להפחית את הסיכון לתאונות עבודה, ולהימנע מההשלכות הכספיות והמשפטיות שעלולות לנבוע מהן.

 

פיצוי כספי אחרי תאונות עבודה – טיפים לשימוש נכון

בהרבה תאונות עבודה מי משלם היא שאלה שמשפיעה על האופן שבו משתמשים בכסף. אם לדוגמא הכסף מגיע מהמוסד לביטוח לאומי באמצעות קצבה או מלגה, יכול להיות שהשימוש בו יהיה מוגבל להוצאות ספציפיות: סיעוד, מימון רכישת אביזרי בטיחות לבית וכן הלאה. במידה והכסף מגיע מהביטוח הפרטי או ישירות מהמעסיק, מגוון האפשרויות לשימוש בכסף הוא רחב יותר.

אם קיבלתם פיצוי כספי בגין תאונת עבודה, חשוב להשתמש בכסף בחוכמה כדי לעזור לעצמכם להתאושש מהפציעות ולהתקדם בחייכם. 

להלן מספר טיפים לשימוש נכון בפיצוי כספי לאחר תאונת עבודה:

 • הוצאות רפואיות: השתמשו בפיצוי לכיסוי חשבונות רפואיים, אשפוז בבית חולים, תרופות והוצאות בריאות אחרות הקשורות לתאונת העבודה.
 • כיסוי הוצאות מחיה: אם אינכם מסוגלים לעבוד עקב הפציעות, השתמשו בפיצויים כדי לכסות את הוצאות המחיה, כגון שכר דירה, שירותים ומצרכים.
 • חפשו טיפול או שיקום לטווח ארוך: אם הפציעות מצריכות טיפול או שיקום לטווח ארוך, שקלו להשתמש בפיצוי לכיסוי הוצאות אלה.
 • פיצוי על אובדן שכר: אם הפסדתם שכר עקב הפציעות, השתמשו בפיצויים כדי לפצות על אובדן הכנסה זו.
 • השקיעו בחינוך או בהכשרה: שקלו להשתמש בפיצויים להשקעה בחינוך או הכשרה, שיעזרו לכם לחזור לעבודה או להמשיך בקריירה חדשה.
 • פנייה לייעוץ או טיפול: אם אתם חווים מצוקה רגשית כתוצאה מתאונת העבודה, שקלו להשתמש בפיצויים כדי לפנות לייעוץ או טיפול שיעזרו לכם להתמודד. 

באופן עקרוני, חשוב לזכור שפיצוי כספי נועד לעזור לכם להתאושש מהפציעות ולהתקדם בחייכם. השתמשו בכסף בחוכמה והימנעו מהוצאתו על הוצאות מיותרות או לנהוג בו בקלות דעת. אם אינכם בטוחים כיצד להשתמש בפיצוי, נסו לדבר עם יועץ פיננסי או איש מקצוע המתמחה בסיוע לאנשים להתאושש מתאונות עבודה. אלו יכולים לספק הדרכה ותמיכה בזמן שאתם מנווטים בנפתוליה של תקופה מאתגרת זו.


חשוב לכם לדעת לגבי תאונת עבודה מי משלם ואיך? זה הזמן להתייעץ עם עורך דין

לסיכום, לתאונות עבודה יכולות להיות השלכות חמורות על העובדים ובני משפחותיהם. כאשר הן מתרחשות, חשוב לדעת מי משלם עבור הנזקים וכיצד נקבע הפיצוי. פיצוי כספי חשוב לעובדים כדי לכסות את עלויות הטיפול הרפואי והוצאות אחרות, והוא יכול גם לספק תחושת צדק ואחריות. 

עובדים שמקבלים פיצויים עשויים להשתמש בהם לכיסוי הוצאותיהם או להשקיע בעתידם. מעסיקים יכולים לנקוט באמצעים למניעת תאונות עבודה ולהימנע מתשלום פיצויים לעובדיהם. על ידי נקיטת אמצעים אלה, מעסיקים יכולים לקדם מקום עבודה בטוח ובריא לעובדיהם.

עו"ד אימבר גולן פרטוש תוכל לסייע לכם להבין מי משלם בתאונות עבודה ואיך מקבלים פיצוי. בשביל לקבל את התשובות בצורה מסודרת, רק צריך להשאיר פרטים באתר וליצור קשר עם נציגי המשרד. 

תאונת עבודה - מי משלם?

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט
פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה
פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו
פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב
פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה, תאונות עבודה
DUNS 100 - משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש
לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן