לוגו לתפריט עליון
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
js_loader

פוסט טראומה תאונת עבודה

הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) היא מצב בריאותי נפשי שיכול להשפיע על אנשים שחוו או היו עדים לאירועים טראומטיים. למרות שפוסט טראומה מזוהה בדרך כלל עם לוחמי צבא, היא יכולה גם להתבטא בהקשרים שונים אחרים, כולל מקום העבודה. במאמר זה נסקור את האספקט של פוסט טראומה תאונת עבודה, לרבות הסיבות, הסימפטומים והאתגרים המשפטיים שהיא מציבה הן לאנשים שנפגעו והן למעסיקים. 

 

מתי תוגש תביעת פיצויים בגין פוסט טראומה תאונת עבודה?

תאונות עבודה עלולות לגרום לנזקים פיזיים ונפשיים כאחד. במקרים מסוימים, תאונות עבודה עלולות לגרום גם לפוסט טראומה, הפרעה נפשית חמורה שיכולה להשפיע משמעותית על התפקוד היומיומי.

עובדים הסובלים מפוסט טראומה כתוצאה מתאונת עבודה עשויים להיות זכאים להגיש תביעה להכרה בתאונת עבודה. תביעה זו יכולה להוביל לקביעת נכות, המזכה בזכויות שונות, כגון מענק חד פעמי, קצבה חודשית, הטבות שיקומיות וכן הלאה.

אולם כדי להגיש תביעה להכרה בתאונת עבודה, על העובד להוכיח כי התאונה אירעה במהלך שעות העבודה, עקב עבודתו אצל מעסיקו או מטעמו, בדרך למקום העבודה או ממנו או בהפסקת הצהריים.

זהו המקום שבו סיוע משפטי של עורך דין תאונות עבודה מתגלה כמשאב רב ערך.

 

מהי פוסט טראומה תאונת עבודה ומהם הסימפטומים?

פוסט טראומה תאונת עבודה עלולה להיגרם ממספר סיטואציות ומקרים. בכל מקרה, עובדים שיפתחו פוסט טראומה עלולים להיאבק בזיכרונות שליליים, סיוטים, ערנות יתר או הדחקה ואדישות רגשית, שיפגעו באופן משמעותי בתפקוד היומיומי שלהם. מקום העבודה עלול להחמיר את התסמינים הללו, שכן הדרישות של החיים המקצועיים עלולות לעורר תזכורות לאירוע הטראומטי, ולהקשות על האנשים להתמקד, לשתף פעולה או אפילו להרגיש בטוחים.

תסמינים אלה ונוספים עלולים להשפיע על יכולתו של האדם לבצע את חובות העבודה שלו ביעילות. קשיי ריכוז, עצבנות והתנהגויות הימנעותיות עלולות להוביל למתיחות במערכות היחסים עם עמיתים וממונים. יתרה מכך, הסטיגמה סביב בעיות בריאות הנפש יכולה להחמיר את האתגרים העומדים בפני אנשים עם פוסט טראומה, מכיוון שהם עשויים להסס לחשוף את מצבם בשל פחד משיפוטיות או אפליה אפשרית.

 

ההיבט המשפטי של פוסט טראומה שהתרחשה בעקבות תאונת עבודה

עורכי דין תאונות עבודה יודעים להתמודד עם המורכבות של המערכת המשפטית, גם בכל הנוגע לנושאים של פוסט טראומה תאונת עבודה והקושי במימוש זכויותיהם של נפגעי עבודה המתמודדים עם ההשלכות הללו. במסגרת התביעה, אם החליט העובד לתבוע פיצויים מהמעסיק, יידרש עורך הדין לאסוף מידע על תאונת העבודה ועל השלכותיה הרגשיות והמתח בו שרוי העובד. 

האתגר המשפטי המשמעותי בתביעות פיצויים כנגד פוסט טראומה טמון בצורך להתגבר על הספקנות או אי ההבנה סביב מצבי בריאות הנפש. האופי הבלתי נראה של המצב הרגשי עלול להוביל לתפיסות שגויות לגבי חומרת ולגיטימציה ההפרעה. יתרה מכך, לפעמים פוסט טראומה תופיע הרבה לאחר שהתאונה הסתיימה, כך שתידרש הוכחת הקשר בין האירועים. פער הזמנים בין האירועים עלול לאתגר את יצירת הקשר הסיבתי בין האירוע לבין הפגיעה הפסיכולוגית. 

 

תפקיד התמיכה המשפטית והמוסדית לאחר תאונת עבודה

לצד תפקידם המקצועי של עורכי דין המתמחים בדיני נזקי גוף או פיצויי עובדים לעזור באיסוף ראיות רלוונטיות, להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש ולבנות תיק משכנע בשם הפרט המבקש פיצוי, הם נדרשים גם לתמוך בלקוח, ולהיות אמפתי למצבו הרגיש. 

תמיכה מוסדית חשובה לא פחות. חברות וארגונים יכולים לתרום לסביבה תומכת יותר על ידי הכרה בלגיטימיות של תביעות בריאות הנפש והבטחה שהתהליכים הפנימיים שלהם יקלו ולא ימנעו את המרדף אחר הפיצויים הנדרשים. הטמעת מדיניות המעניקה עדיפות לרווחתם הנפשית של העובדים וטיפול בתביעות הקשורות לאירועי פוסט טראומה, באמפתיה יכולה לסייע ביצירת תרבות מקום עבודה שמעריך ותומך.

בנוסף לכל, עורכי דין תאונות עבודה יכולים לסייע גם למעסיקים עצמם, כדי למנוע תאונות עבודה פוטנציאליות עתידיות, כאלה שעלולות לגרום לפגיעות רגשיות. הכוונתם, וניסיונם למנוע את התאונה הבאה, יכולה לתרום רבות הן למעסיק עצמו והן לעובדים בכלל ולאווירת הבטיחות בחברה או במפעל.

 

מדוע קריטי לפנות בהקדם לסיוע משפטי במקרים של פוסט טראומה שנגרמה מתאונת עבודה?

פוסט טראומה בכלל וכתוצאה מתאונת עבודה בפרט, הוא מצב בריאותי נפשי חמור שיכול להשפיע באופן משמעותי על חייו של האדם, כולל יכולתו להמשיך לעבוד. כאשר אנשים מבקשים פיצוי על נזק הקשור לפוסט טראומה, הם עלולים למצוא עצמם מתמודדים עם אתגרים משפטיים ייחודיים. כדי להתמודד באופן יעיל יותר עם ספקנות, קבלת תמיכה משפטית ומוסדית מתאימה והוכחת קשר נסיבתי בין האירוע למצב הרגשי, יש להתייעץ באופן המהיר ביותר עם עורך דין המתמחה בתאונות עבודה. אין להקל ראש מומחיותו של עורך הדין ושנות ניסיונו בתחום זה, כדי שתוכלו למצות את כלל הזכויות המגיעות לכם ולקבל את היחס האמפתי והרגיש לו אתם זקוקים בימים אלה. 

 

לסיכום – פוסט טראומה תאונת עבודה והדרך למיצוי זכויות הנפגע

פוסט טראומה היא הפרעה נפשית חמורה שיכולה להיגרם כתוצאה מחוויה טראומטית, כגון תאונת עבודה. תסמיני פוסט טראומה כוללים כאמור פלאשבקים, סיוטים, עוררות יתר ועוד. לאור השיבוש החמור בשגרת היומיום של נפגעי טראומה ובכושר עבודתם, עובדים הסובלים מפוסט טראומה כתוצאה מתאונת עבודה עשויים להיות זכאים להכרה כנפגעי עבודה ולקבל דרגת נכות.

אם אתם סובלים מפוסט טראומה כתוצאה מתאונת עבודה, פנו לייעוץ במשרד עו"ד אימבר גולן פרטוש. משרדנו מתמחה בייצוג נפגעי עבודה ויש לנו ניסיון רב בהשגת הכרה בנפגעי פוסט טראומה ומימוש זכויות עבורכם. נשמח לעמוד גם לרשותכם.

פוסט טראומה תאונת עבודה

כאשר מגישים תביעת פיצויים יש לבסס קשר ישיר בין האירוע או האירועים הטראומטיים לבין התפתחות המצב הרגשי.  הדבר מצריך לעתים קרובות עדות מומחים מתחומי בריאות הנפש, ראיות רפואיות מקיפות והבנה מעמיקה של החוקים והנהלים המשפטיים. 

אנשים אשר סובלים מפוסט טראומה ייתקלו באתגרים כמו ספקנות ותפיסות מוטעות לגבי הטבע הבלתי נראה של מצבים נפשיים. ההופעה המאוחרת של תסמיני הפוסט טראומה, המופיעים לעיתים זמן רב לאחר האירוע הטראומטי, יכולה גם היא לסבך את תהליך התביעות. 

עורכי דין המתמחים בדיני נזקי גוף או פיצויי עובדים יכולים לספק את המומחיות הדרושה כדי להצליח בהליך המשפטי. הם מסייעים באיסוף ראיות רלוונטיות, התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש ובניית תיק משכנע, תוך כדי גילוי אמפתיה ורגישות למצב המורכב.

על ידי הכרה בלגיטימיות של תביעות בריאות הנפש, יישום מדיניות המעניקה עדיפות לרווחת העובדים וטיפוח תרבות של מקום עבודה שמעריך ותומך בעובדים, הארגונים יכולים לתרום לגישה בטוחה ושוויונית. התייחסות לתביעות הקשורות למצב הרגשי באמפתיה ובהבנה עוזרת ליצור סביבה המקדמת בריאות נפשית ומפחיתה סטיגמות. 

לחזרה לחלק ספציפי במאמר
עו"ד אימבר גולן פרטוש
עו"ד אימבר גולן פרטוש

בעלת המשרד, עו״ד אימבר גולן פרטוש מומחית בתחום נזקי הגוף עם ניסיון רב של ייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן בועדות רפואיות מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.

בעברה, עבדה במחלקה המשפטית של המוסד לביטוח לאומי ובמקביל כיהנה שנים רבות בוועדה לביטוח לאומי של מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין בישראל.

בנוסף, עומדים לזכותה שורה ארוכה של תקדימים משפטיים פורצי דרך בתחום נזקי הגוף.

עו"ד אימבר גולן פרטוש ברשתות:

פייסבוק | אינסטגרם | יוטיוב | טלפון: 077-804-3544 | מייל: [email protected]

משרד עו"ד אמבר גולן פרטוש
לקבלת יעוץ אישי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אודות המשרד
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש נוסד בשנת 2012 והינו משרד מוביל בתחום נזקי הגוף.
 
המשרד מונה צוות עורכי דין מומחים בתחום נזקי הגוף, בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין השונים, וכן מול המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה ומשרד הביטחון.
מהתקשורת
כלכליסט

פורסם ב- כלכליסט

במקרה של פציעות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, התיעוד הוא קריטי להצלחת התביעה - מאמר שפורסם בכלכליסט .

חדשות פתח תקווה

פורסם ב-חדשות פתח תקווה

מדוע חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין למימוש הזכויות שלכם מול ביטוח לאומי?

14 עכשיו

פורסם בחדשות 14

בשנת 2022 נשבר שיא של 4 שנים במספר הנפגעים בתאונות עבודה. עו"ד אימבר גולן פרטוש בראיון בנושא.

לוגו מעריב

פורסם ב-במעריב

יפוצה בכ - 3 מליון ש"ח על אף שהחליק מקטנוע בתאונה עצמית.

לקוחות ממליצים
לעו"ד אימבר גולן פרטוש.ברצוני להעריך אותך ולצייןעל היחס החם ומקצועיות אשר קיבלתי אצלכם בטיפול... בבעיה שלי . ברצוני לציין שהכל נעשה בצורה טובה ומעולה עם צוות טוב של עורכי דין טובים ומעולים שמטרתם לעזור ללקוח .לבסוף חשוב מאוד לציין שיש תוצאות טובות. תודה רבה על הכל מעריך אותכם מאוד וממליץ מאוד מימני דורון.קראו עוד
מומלץ בחום מקצוענים ביותר!
שירות ישר ומקצועי ללא עוררין!
שירות נהדר...
משרד מקצועי קיבלתי שירות מצוין תודה על הכל
מקצועיות ואנושיות של אימבר העומדת בראש המשרד וצוותה. מומלץ בחום!!!
מקצועיותאמינותויד ביד לאורך כל הדרך .
שירות מיקצועי.ייצוג ופתרון בעיות ומיצוי זכויות בהצלחה.אמבר ועובדיה קשובים ללקוח נותנים מעצמם מעל... ומעברקראו עוד
js_loader
הצלחות המשרד עורך דין תאונות עבודה
משרד עורכי דין אימבר גולן פרטוש

לשיחת ייעוץ חייגו עכשיו:

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 112 ביקורות
×
js_loader
דילוג לתוכן